Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Lice'de 16 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

    Lice Kaymakamlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince halkın can ve mal güvenliğinin korunması, kamu düzeninin tahsisi ve huzur ortamının sağlanması amacıyla terör örgütü mensuplarına yönelik ilçe kırsalında operasyon düzenleneceği belirtildi.

    İlçeye bağlı Dibek, Arıklı, Çağdaş, Yolçatı, Tepe, Serince, Beğendik, Esenli, Kabakaya, Uçarlı, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Bağlan, Çavundur ve Dolunay köylerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği kaydedilen açıklamada, vatandaşların kendi can ve mal güvenlikleri açısından yasağa uymalarının önem taşıdığı bildirildi.

    Açıklamada, yasağın bitim süresinin ayrıca duyurulacağı ifade edildi.

    BÖLGEYE ÇOK SAYIDA ASKER SEVK EDİLDİ

    Lice kırsalında İnsansız Hava Aracı (İHA) ile tespit edilen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyon başlatıldı.

    İlçeye bağlı Yolçatı kırsalında bir grup teröristin bulunduğunun İHA'larla tespit edilmesi üzerine bölgede operasyon düzenlendi. Operasyon nedeniyle bölgeye çok sayıda asker sevk edildi.

    Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığından kalkan savaş uçakları da teröristlerin bulunduğu alanları ve muhtemel kaçış güzergahlarını vurdu.

    Bölgede operasyon sürüyor.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ