Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika AK Parti'li İsmail Aydın Anayasa Komisyonu'ndaki kavgayı anlattı

    Dokunulmazlıklarla ilgili değişiklik teklifinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'ndaki kavgada masanın üstündeki görüntüsüyle dikkat çeken AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın Habertürk TV'ye konuştu.

    Kavgaya "Bakana zarar gelmesin" diye müdahil olduğunu kaydeden Aydın, şunları söyledi:

    "Gerilim önceki geceden başladı. Genel Kurul'da HDP'li Ferhat Encü Meclis kürsüsünden millete, güvenlik güçlerine hakarete varan ifadeler kullandı. Burada yaşanan olaylarda Genel Kurul kapandı. Genel Kurul'daki bu konuşma bir sonraki güne endeksli çalışmaydı. Sayın Encü Genel Kurul'a bugüne kadar hemen hemen hiç gelmedi. HDP bilinçli olarak onu kürsüye çıkardı. Dünkü tartışmaları sizler de izlediniz. HDP oraya provokasyon için gelmişti."

    Kavgada herhangi bir darbe almadığını ve rapor almasının söz konusu olmadığını kaydeden Aydın, "Ben Sayın Bakanımıza zarar gelmesin diye oraya gittim. Kavgayı ayırdım. Danışmanlar da ilk defa tartışmanın tarafı oldu. HDP bayan milletvekillerini de kalkan olarak kullandı" dedi.

    Görüntüleri kimsenin tasvip etmesinin mümkün olmadığını kaydeden Aydın, Pazartesi günkü toplantıda danışmanların içeri alınmasını istemediklerini söyledi.

    PAYLAN: HAYRETLER İÇİNDE DİNLEDİM

    Aydın'ın sözlerinin ardından Habertürk TV yayınına telefonla bağlanan HDP'li Garo Paylan da, "Aydın'ı hayretler içinde dinledim. 'Encü tahrik eden bir konuşma yaptı' dedi. Encü, Roboski'de akrabalarını kaybeden bir vekil. AK Partililer Genel Kurul'da HDP'li vekilleri linç etmeye kalktı. 100 milletvekili 8 vekili linç etmeye kalktı" diye konuştu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ