Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ahmet ÜNSAL / MANİSA

Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı Hüdük mahallesinde oturan 17 yaşındaki Cansel Bağlı 4 gün önce evden çıktı. Ailesine haber vermeden evden ayrılan genç kız, esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu.

Kızının hayatından endişe eden baba Ahmet Bağlı ile anne Nurhayat Bağlı, jandarmaya giderek kayıp başvurusunda bulundu. Bağlı'nın ağabeyi Akın Bağlı da sosyal medyadaki kendi hesabından "Kayıp aranıyor. Bilen görenlerin araması rica olunur" notuyla cep telefonu numarası bıraktı.

ÖLDÜRÜLMÜŞ OLARAK BULUNDU

Jandarma ve aile Cansel Bağlı'yı her yerde ararken, evlerinin yakınındaki dere kenarında cesedi bulundu. Yapılan incelemede genç kızın boğazının bıçakla kesilerek öldürüldüğü, vücudunda da darp izleri olduğu tespit edildi. Ailenin 6 çocuğundan biri olan Cansel Bağlı'nın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

20 GÖZALTI

Genç kızın öldürülmesi ardından jandarma cinayetle ilgili 20 kişiyi gözaltına aldı. Genç kızın anne ve babasının da ifadesine başvurulmak üzere gözaltında olduğu öğrenildi.

Jandarma genç kızın en son görüştüğü kişileri tespit etmeye çalışırken, lisede okuyan genç kızın derslerinin kötü olmasından dolayı baba Ahmet Bağlı tarafından okuldan alındığı ortaya çıktı.