Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türk Hava Yolları (THY), yaptığı duyuruda 2017 yılı içerisinde toplamda 122 personel alımı yapılacağını duyurdu. Peki THY personel alımı başvuru tarihi ne zaman? İşte THY personel alımı kadroları ve tüm detaylar...

THY PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Türk Hava Yolları'ndan yapılan açıklamaya göre; 2017 yılı içerisinde Türk Hava Yolları'na 20 ikinci pilot, 50 tecrübesiz kabin memuru, 50 tecrübeli kabin memuru ve 2 mühendis olmak üzere toplam 122 kişi işe alınacak. Personellerin tam olarak hangi tarihte alınacağı hakkında net bir tarih henüz yok.

HANGİ KADROLARA PERSONEL ALINACAK?

Yapılacak personel alımı kadroları ve alınacak personellerde aranan kriterler şu şekilde;

İkinci Pilot Adayı: THY, Boeing 737NG tipinde en az 1500 saat uçuş tecrübesine sahip ikinci pilot adayları arıyor. 22–53 yaş aralığında toplam 20 kişi istihdam edilecek.

Tecrübeli Kabin Memuru: 23-32 yaşlar arasındaki kadın ve erkek adayların başvuracağı pozisyon için İngilizce bilmek, en az iki yıl kabin memuru olarak tecrübe isteniliyor. Toplam 50 kişi alınacak.

Tecrübesiz Kabin Memuru: Toplam 50 kişinin alınacağı kabin memuru kadın/erkek adayları için yaş aralığı 21-30. En az ön lisans/meslek yüksek okulu mezunlarını başvuracağı pozisyon için iyi İngilizce isteniyor.

Mühendis: THY'nin Emniyet Bilgi Yönetimi bölümünde görev yapacak mühendislerin uçak, havacılık-uzay, uzay, uçak ve uzay mühendisliği bölümlerinden mezun olması, en fazla 38 yaşında olması isteniyor. Toplam iki kişinin alınacağı bölüm için adayların yüksek lisans derecesine sahip olması tercih nedeni.