Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın alan sınavlarının ilk oturumu olan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Başvuruları başladı. Peki 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

2017-KPSS A GRUBU VE ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik başvurusu yapmak için adayların ilk olarak ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS)'e T.C. Kimlik No ve Aday Şifresi ile giriş yapmaları gerekmekte. Daha sonrasında başvuru sürecindeki sınavlardan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavına başvuru yapılmaktadır.

SINAV BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

KPSS A GRUBU VE ÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavları, ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre şu tarihlerde yapılacak;

1. Oturum (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) 27 Mayıs 2017 saat 10:00
2. Oturum (Hukuk, İktisat, Maliye) 27 Mayıs 2017 saat 14:30
3. Oturum (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 28 Mayıs 2017 saat 10:00

BAŞVURU KOŞULLARI

Sınava, lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir. Koşullardan herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, KPSS’ye alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

SINAV ÜCRETLERİ

27 Mayıs 2017 ve 28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak alan bilgisi sınavları oturumlarına başvuracak adaylar katılmak istedikleri oturumları, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (https://ais.osym.gov.tr) seçecek ve sınav ücretini yatıracaklardır.

Alan Sınavları Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ile Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri)

40,00 TL

Alan Sınavları Oturumu (Hukuk, İktisat ve Maliye) 40,00 TL
Alan Sınavları Oturumu (İşletme, Muhasebe ile İstatistik) 40,00 TL