Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Özsüt'ün 80'inci yılında, Genel Müdür Güçlü Şeneler, marka ve sektör hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ev dışı tüketimin yılda 55 milyar TL'ye yaklaştığını ve bunun yaklaşık yüzde 27'sinin Türkiye genelinde sayıları 65 bini bulan kafe, restoran ve pastane harcamaları olduğunu söyleyen Şeneler, 2017 yılını hedeflerinin üzerinde bir büyümeyle kapattıklarını ifade etti.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre, Özsüt'ün 80'inci yıldaki büyüme hedefi ise 200'ün üzerinde mağazaya ulaşmak ve yüzde 30 büyüme sağlamak olarak belirlendi. Yatırımcıların Özsüt'e büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Güçlü Şeneler, bugün 46 ilde 180'in üzerinde mağazalarının bulunduğunu ve bunların dokuzu dışında tamamının franchise'lar tarafından işletildiğini vurguladı.

HEDEFTE; KUZEY AMERİKA, AVRUPA VE ORTA DOĞU ÜLKELERİ VAR

Azerbaycan'da iki yıl içerisinde üç mağaza açtıklarını söyleyen Güçlü Şeneler, "Yurtdışı mağazalarımızın performansından çok memnunuz, bizim lezzetlerimiz orada da çok seviliyor. Açıkçası yurt dışından ciddi talep alıyoruz ancak doğru partner bulmadan geniş çaplı bir operasyona girmeyi tercih etmiyoruz. İçimize sinen bir ortak bulduğumuzda Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu'daki ülkelere de ulaşmak istiyoruz" dedi.

"2023 YILINDA EN AZ 10 ÜLKEYE ULAŞMAK İSTİYORUZ"

İzmir markası olarak çıktıkları yolda Türkiye'nin markası olarak devam etmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Özsüt Genel Müdürü Güçlü Şeneler, sözlerini 85'inci yıl hedeflerini anlatarak şu şekilde tamamladı:

"Yılda 21 milyon kişiyi mekânlarımızda ağırlıyoruz. Cumhuriyetimizin 100'üncü, bizim de 85'inci yaşımızı kutlayacağımız 2023 yılında, en az 10 ülkeye ulaşmak istiyoruz. Bunun için şimdiden var gücümüzle çalışıyoruz. Herkesin beğenisini kazanan, damakta iz bırakan bir marka olmayı kuruluşumuzdan günümüze olduğu gibi gelecekte de sürdüreceğiz."