Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Zayıflatan Öyküler Kızıyla oynamak için çok iri olduğunu düşünen kadın 46 kilo verdi
    1

    Kızıyla oynamak için fazla iri olduğunu hissettikten sonra kilo vermeye karar veren Christine Carlos, bir yılda yaklaşık 46 kilo verdi.

    2

    2012 yılının Haziran ayında kızıyla kumsalda oynarken tam 102 kiloydu.

    3

    Kızıyla kumda oynarken nefes alıp vermekte güçlük çektiğini söyleyen Carlos, "O günlerde çok uyuşuktum. Büyüyen çocuğum için iyi durumda olmak istedim. Kendimi kontrol etmem gerektiğini, çocuğum için bir adım atmam gerektiğini hissettim" dedi.

    4

    Bir yıl boyunca diyet ve egzersiz yapan Carlos, bir yılın sonunda 46 kilo verdi. Diyete, beslenmesinde küçük değişiklikler yaparak başladığını belirten Christine Carlos, bazı alışkanlıklarını yavaş yavaş değiştirmeye başladığını, rutin bir egzersiz planı oluşturduğunu söyledi.

    5

    Sağlık dergileri okuduğunu ve kilo verme hakkında çok fazla araştırma yaptığını belirten Christine Carlos, çoğunlukla sebzelerden oluşan ve genellikle aşağıdaki menüye bağlı kaldığını, az miktarda da karbonhidrat içeren yemekler tükettiğini ve işlenmiş yiyecekleri hayatından çıkardığını vurguladı.

    6

    Christine Carlos'un menüsü:

    Kahvaltı: yulaf ezmesi ve yumurta
    Öğle yemeği: Ev yapımı salata
    Akşam yemeği: Balık ve sebze

    7

    Bununla birlikte Christine, haftada bir kez istediği bir yemeği yeme konusunda kendisini serbest bıraktı.

    8

    Sağlıklı öğünlerin yanında Christine iştahının kesilmesi için bilinçli bir şekilde bol miktarda su (genellikle günde üç litre) tüketmeye başladı.

    9

    Diyetin yanı sıra Christine Carlos, haftada altı gün 45 dakika kardiyo yaptı.

    10

    Carlos, "Bedenimin büyüklüğünden dolayı başta sadece yürüyordum ama zamanla koşmaya başladım" diye konuştu.

    11

    Bir süre sonra egzersizlerine spor salonunda devam eden Christine Carlos, bir yılın sonunda 46 kilo verdi ve bir bikini yarışmasına katıldı.

    12

    Carlos, “Başka bir hedef belirlemenin ve kendimi daha ileri itmenin harika olacağını düşündüm” diyerek, kabuğundan çıkmak istediğini söyledi.