Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
DHA

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye bin lira tutarında yapacağı ödemeler bugün başladı. Vatandaşlar, ödemeleri alacakları PTT şubeleri ve ATM'lerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Esenyurt, Alibeyköy, Gaziosmanpaşa ve Bağcılar'da PTT Şubeleri önünde oluşan kalabalıkta vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaması dikkak çekti.

"İÇERİ GİRMEKTEN KORKUYORUM"

DHA'da yer alan habere göre İstanbul Gaziosmanpaşa PTT Şubesi önünde bekleyen Zeynep Akbaş, "Ben içeri girmekten korkuyorum. İşlem yapacağım, gideceğim evde çocuklarım var. Yarım saattir bekliyorum daha da bekleyeceğim herhalde" dedi.

"YARDIM ÇIKICAK MI BİLMİYORUM"

Hatice Boğuç ismindeki başka bir vatandaş ise, "Sabahtan beri burada bekliyorum, bir yardım çıkacak mı çıkmayacak mı bilmiyorum. Tek tek alıyorlar içeri" diye konuştu.

ESKİŞEHİR'DE DE BARİYERLER İŞE YARAMADI, BANKA ÖNLERİNDE KUYRUKLAR UZADI

Eskişehir'de polis ekiplerince banka önlerinde kuyruklarda sosyal mesafenin korunması için konulan demir bariyerler de işe yaramadı. Bankalarda işleri olanlar mesafeye uymadan kuyruk oluşturdu.

 

Kentte ‘evde kal’ çağrılarına uymayanlar sokakları doldurdu. Sadece gençlerin maske ve eldiven kullandığı gözlenirken yine banka önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Kentte trafiğe kapalı olan 2 Eylül Caddesi’nde bir banka şubesinde kuyruk oluşurken, devriye gezen polis ekipleri, sıradakileri ‘sosyal mesafe’ kuralına uymaları gerektiğini belirterek durmaları gereken yerleri gösterip uyardı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nce kuyruklarda sosyal mesafe kuralına uyulması için konulan demir bariyerlere rağmen kuyruklarda ikili ya da üçer kişi yakın mesafede sıra bekledi. PTT şubeleri önündeki kuyruklarda da sosyal mesafe kuralına uyulmadığı görüldü. Polis araçlarından da zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini belirten anonslar yapıldı.

KORONAVİRÜS ÖZEL SAYFASI VE CANLI HARİTA İÇİN TIKLAYIN

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri