Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Mehmetçik Kut'ül Amare 2. bölüm fragmanı yayınlandı. Dün akşam yayınlanan ilk bölümüyle izleyiciyle buluşan Mehmetçik Kut'ül Amare'nin 2. bölüm fragmanında Süleyman Askeri ve taburu savaş gidiyor. Tanıtımda, Süleyman Askeri'nin 'Ey düşman bekle, bu gelen Muhammed'in ordusudur' dediği tanıtım izleyicide 'Yeni bölümde neler olacak?' sorusuna yöneltti. İşt Mehmetçik Kut'ül Amare 2. bölüm fragmanı ve 1. bölüm özeti...

MEHMETÇİK KUT'ÜL AMARE 2. BÖLÜM FRAGMANI

Heyecanla beklenen Mehmetçik Kut'ül Amare dizisi dün TRT 1'de başladı. İlk bölümü seyreden izleyiciler yeni bölümde neler olacağını merak ederken, son sahnenin ardından 2. bölüm fragmanı yayınlandı. Kut'ül Amare 2. bölüm fragmanında, Osmancık Taburu'nun 'Yemen Türküsü' ile savaşa gittiği tanıtım izleyiciyi ekran başına kilitledi. Kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu'nun Birinci Cihan Harbi hikayesi başlıyor.

İşte Mehmetçik Kut'ül Amare 2. bölüm fragmanı;

MEHMETÇİK KUT'ÜL AMARE KONUSU (1. BÖLÜM ÖZETİ)

Mehmetçik Kut’ül-Amare dizisi, Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.
 
İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kut’ül Amare Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.
 
Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu Osmancık Taburu’yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir. Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kut’ül Amare destanının mimarı olacaktır.
 
Osmanlı Devleti’nin, İngilizleri Kut’ül-Amare’de kuşatıp teslim almasında canını ortaya koyacak olan Mehmet ile birlikte Osmancık Taburu’nun diğer kahraman askerleri de yakından tanıtılacaktır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti askerleriyle, İngiliz askerleri arasında çöllerde, dağ başlarında, nehirlerde yaşanan amansız mücadele tarihi kaynaklara dayanılarak anlatılacaktır.