Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Hakan Solaker'den Lerzan Mutlu'ya: Anmada, camide, cenazede neden yoktun?

    Gazeteci Hakan Solaker, Kanal D'nin sevilen magazin programı Renkli Sayfalar'a konuk oldu. Solaker, Oya Aydoğan'ın Lerzan Mutlu ile son dönemde yaşadığı sıkıntıları canlı yayında anlattı.

    -Madem ablandı, kardeşindi... Anma törenine neden gelmedin Lerzan Mutlu? Camiye neden gelmedin? Ulus'taki mezarlığa neden gelmedin?

    -Bütün gün Allah'tan kitaptan bahsediyorsun. Helallik almadan müslümanlık oluyor mu?

    Herkesi mahkemeye verdin, ver en doğal hakkın.

    -Bu kadın hastanede yaşam mücadelesi verirken çıktın 'kırgınım, hepsini açıklayacağım' dedi. Tamam biz de gazeteci olarak bunun cevabını bekliyoruz.

    -Cuma günkü yayını döndürüp döndürüp veriyorlar. Bu kadının evdeki oğlunu hiç mi düşünen yok? Ağlatmadığınız insan, anne, babanne kalmadı.

    -Oya'nın Lerzan ile aşısı hiç tutmadı. Alttan alan taraf hep Oya'ydı. Ben sana 'bunları yaptın' diye yazmadım ki... Yaptın mı, yapmadın mı diye soruyorum. Ben iddia ediyorum. Cevap vermesi gereken sensin.

    -Kanal sana izin veriyor ben buna şaşırıyorum. Oya Aydoğan'ın vefatından önce hangimiz yanlış kalem uzattık?

    -Ondan intikam alınıyormuş gibi bir his uyandırıyor toplumun üzerinde. Ekrana çıkıp 'Benim Allah'ım var sizin yok' diyor. 3 gün Kur'an okudum diyor. Hangi Kur'an da yazıyor senin Allah'ın benim Allah'ım.

    Prim verip magazinci diye karşımıza çıkarıyorlar.

    -Mahsun 'ben albüm yapmıycam film yapıcam' dedi. biliyoruz ki, Mahsun artık albüm yapmıyor. Sen nesin? Bir karar ver! Herkes, aynı şeyi söylüyor. Bunlar tesadüf mü? Sorduğumuz hiçbir şeye cevap vermedi.

    -Canlı yayında çıkıp 'benim kırgınlıklarım var' dedi. O kanalda çıkıp 'karıncayı incitmeyi beceremeyen bu kadının kimi, nasıl kırdığını' açıklasın.

    -2 gündür yaptığı açıklamalar koca bir balon. İntikam almaya çalışan biri var ekranda. Ne acı ki, Oya Aydoğan'ın ölümü ona prim olarak reklam olarak dönüyor.

    -Sağlıklı düşünmediği için bize kızıyor ya, Lerzan anma törenine gelseydi, cenazeye gelseydi, mezarlığa gelseydi onu orada koruyan biz olacaktık.

    -Çıkıp gelme cesareti gösterecekti. Oya Aydoğan gibi asil bir kadından ekranda ne demesini bekliyorsun?

    - Ben de Lerzan Mutlu'yu savcılığa vereceğim. Hala çocuğu malzeme olarak kullanıyorsun. Senin Gurur ile ne samimiyetinvar? Çok konuşuyosun çok biliyorsun. Senden cevap bekliyorum Oya aydoğan ile olan kırgınlığını açıkla.

    Gurur'u sokakta görsen tanımazsın. Senin yaşın kadar gazetecilik yaptı Tayyar Işıksaçan. Oya Aydoğan üzerinden prim yapmayacaksınız.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ