Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler H. Bunu Konuşuyor Zahide Yetiş'le 97. bölüm canlı izle - SHOW TV

    Kadınları ilgilendiren tüm konuların cevap bulduğu “Zahide Yetiş’le”nin ilk bölümüne Dr. Murat Topoglu konuk olup neden sabahları su içilmesi gerektiğini anlatıp iki haftada hızlı kilo verdiren diyeti izleyenlerle paylaşacak. İkinci bölümde ise modern din bilimci Prof. Dr. Caner Taslaman, “Bir Müslüman ölüme nasıl bakmalı?”, “Müslüman’ın Kuran’la ilişkisi nasıl olmalı?” ve “Çocuklara dini en güzel nasıl anlatabiliriz, öğretebiliriz?” sorularının yanıtlarını verecek.

    Türkiye’nin en başarılı doktorları, yaşanmış insan hikayeleri, birbirinden ilginç yemek tarifleri, güzellik, moda, müzik, dalında uzman konuklar, hayatı kolaylaştıran püf noktaları ve daha neler neler...

    ZAHİDE YETİŞ'LE CANLI YAYIN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN | SHOW TV

    MURAT TOPOĞLU KİMDİR?

    Akupunktur uzmanı Dr. Murat Topoğlu, 1960 yılında Avanos'da doğdu. 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp fakültesini bitirerek yine aynı yıl ilk akupunktur çalışmalarına İsviçre'de başladı.

    1985 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından görevli olarak Sri-Lanka Kolombo'daki Akupunktur akademisinde öğrenim gördü. Akabinde Danimarka'nın Kopenhang şehrinde yapılan 4. Avrupa Akupunktur ve Doğal Tıp Kongresine katıldı. 1988 yılında ise Akupunktur tedavisi üzerine master yapmak için Çin'e gitti.

    Pekin Şangay ve Hong-Kong'da bu konuda çalıştıktan sonra gözlem ve incelemelerine Filipin ve Amerika'da devam etti.

    1994 Yılında Türkiye'de yapılan Uluslararası Akupunktur Sempozyumuna Genel Sekreterlik yaptı. 2003 yılı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin açmış olduğu Akupunktur Kursunda eğitim vermiştir.

    Yeditepe Üniversitesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde açılmış olan Akupunktur Kursunda da Tıp doktorlarına eğitim vermek için seçilmiştir.

    1991-2005 yılları arası Akupunktur Derneğinin Genel sekreterliğini yürütmüştür Dr.Murat Topoğlu hali hazırda Şişli'de Akupunktur Tedavi Kliniği'nin sahibi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

    2014 yılından itibaren Akupunktur Derneği başkanı seçilmiş Hala Başkanlığı devam eden Murat Topoğlu, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ