Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Son Dakika... Meclis'te Ak Parti ve HDP'li vekiller arasında gerginlik

    TBMM Genel Kurulu'ndan bütçe görüşmeleri sırasında gerginlik yaşandı. AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz ile HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan arasında sözlü atışma yaşandı.

    DHA'nın haberine göre, Meclis Genel Kurulu'nda Maliye Bakanlığı bütçesi üzerine konuşan HDP İstanbul milletvekili Garo Paylan, Man Adası iddialarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Paylan, "Bu ülkede bu ahlaksızlıkla, bu vergi ahlaksızlıklarıyla yürüyemeyiz arkadaşlar." ifadelerini kullandı. Paylan'ın bu sözlerine AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz kürsüye çıkarak " Mecliste ahlak dersi alacağımız son kişi siz olabilirsiniz, olamazsınız; onu da özellikle belirtmek istiyorum. Son kişi bile değilsin sen bu Parlamentoda" diye karşılık verdi.

    REKLAM

    VEKİLLER BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ, OTURUMA ARA VERİLDİ

    Bunun üzerine Garo Paylan İlknur İnceöz'e "Ahlaksızlık yapma!" deyince AK Partili milletvekilleri Paylan'ın sözlerine tepki gösterdi. Milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Tartışmanın büyümesi üzerine oturuma ara verildi. Araya giren milletvekilleri tartışmanın büyümesini önledi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ