Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray'da 20 Ocak'ta yapılacak seçim öncesi iş adamı Mustafa Cengiz başkanlığa adaylığını açıkladı. Fanatik'e konuşan Cengiz resmen aday olduğunu söyledi.

Mustafa Cengiz, başkan seçilmesi durumunda takımın başına Fatih Terim'i getireceğini söyledi.

Ünal Aysal ile dün akşam konuştuğunu da belirten Cengiz, kendisinin desteğini aldığını ve Aysal'ın basketbol şubesine sponsor olacağını da belirtti.

'DURSUN ÖZBEK'İ TESİSLERDEN SORUMLU YÖNETİCİ YAPABİLİRİM'

100 imzayı kısa sürede toplayacağını belirten Cengiz, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten teklif gelirse yönetimine girmeyeceğini söyledi. Cengiz, "Adaylığım Galatasaray camiasına hayırlı olsun. Bu saatten sonra geri dönüş yok. Dursun Özbek'ten teklif gelirse yönetimine girmeyeceğim. Kendisiyle problemim yok ama isterse tesislerden sorumlu yönetici yapabilirim" dedi.

'GALATASARAY'I DÜNYA KULÜBÜ YAPACAĞIZ'

Galatasaray camiasına mesaj gönderen Cengiz, "Herkesin içi rahat olsun. Perşembe gününe kadar listemiz netleşecek. Camianın önemli isimleri listemizde olacak. 2-3 yıl içinde Galatasaray'ı dünya kulübü yapacağız. Projelerimiz hazır. Hepsini açıklayacağız" diye konuştu.

Galatasaray genel kurul üyesi olan Mustafa Cengiz, daha önceki seçimde de başkanlığa adaylığını koymuştu. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Galatasaray muhaliflerinin seçim yapılması için düzenlediği imza kampanyasına da destek vermişti.

Öte yandan Galatasaray'da Turgay Kıran da başkan adaylığını açıklamıştı.