Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim YKS tercih tarihleri açıklandı! ÖSYM kılavuzu ile 2022 YKS tercihleri ne zaman başlıyor ve hangi tarihte bitiyor? Üniversite tercih işlemleri hangi gün yapılacak?
    1

    YKS tercihlerinde geri sayım başladı. Adaylar YÖK Atlas YKS tercih robotu ile tercih dönemine hazırlanıyor. Üniversite adayları hayal ettiği üniversite ve bölüme yerleşebilmek için tercih dönemini iple çekiyor. Peki ÖSYM ile YKS tercihleri ne zaman başlıyor 2022? İşte merak edilen soruların yanıtları...

    2

    YKS KILAVUZU YAYIMLANDI!

    ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS tercih kılavuzu yayımlandı.

    ÖSYM "2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 19 Temmuz 2022 tarihinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı.

    Adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

    YKS KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

    3

    YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

    ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan açıklamaya göre 2022-YKS tercih işlemleri 27 Temmuz 2022 tarihinde başlayacaktır.

    Adaylarımız tercihlerini 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında http://osym.gov.tr adresinden yapacaklardır.

    4

    İşte ÖSYM Başkanı Aygün'ün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama:

    18-19 Haziran 2022 tarihlerinde üç oturumda gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr internet sayfamızdan açıkladık. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerim.

    Haberi Hazırlayan: Türker Üner

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ