Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Son dakika iyi haber geldi! Rize'de parkta oynayan iki kayıp çocuk bulundu...

    Rize'nin Fındıklı ilçesinde Merkez Mahallesi'ndeki evlerinin önündeki parkta oynayan Selim Yağız Özkan (4) ile Barış Yıldırım (5), saat 17.00 sıralarında gözden kayboldu. Yakınlarının çevrede aradığı çocuklar bulunamayınca, polise haber verildi.

    Barış Yıldırım, 5 yaşında.

    ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

    DHA'da yer alan habere göre ilçede polis, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD, AKUT ekipleri ile vatandaşların katılımı ile geniş çaplı arama çalışması başlatıldı.

    REKLAM

    Selim Yağız Özkan 4 yaşında.

    MOBESE KAMERALARI İNCELENİYOR

    Polis ekipleri kaybolan çocukların bulunması için park çevresindeki MOBESE ve işyerlerinin güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İlçede kayıp çocuklar her yerde aranıyor.

    İLÇE SEFERBER OLDU

    Çocukları arama çalışmaları sabah saatlerine kadar aralıksız sürdürüldü. Ekiplerin yanı sıra belediye hoparlörlerinden yapılan çağrı ve cep telefonlarına gönderilen SMS aracılığıyla ulaşılan binlerce kişi de arama çalışmalarına destek veriyor. Yapılan çağrı ile vatandaşlardan, çocukların bulununcaya kadar arama çalışmalarına devam etmesi isteniyor.

    DERE YATAKLARI DA ARANIYOR

    Ekipler ve vatandaşlar cadde ve sokaklar ile dere yatakları ve bina zemin ve bodrum katları, metruk binalarda arama çalışması yürütüyor. Rize Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Sualtı Dalgıç ekipleri de dere yataklarında arama çalışması başlattı. Sabah saatlerinde ilçeye gönderilen takviye arama-kurtarma birlikleri de arama çalışmasına katıldı.

    PARKTAN YÜRÜYEREK ÇIKMIŞLAR

    Rize Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kayıp çocukların bulunması için özel bir ekip oluşturuldu. Mobese ve iş yeri güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, çocukların parktan çıkıp, önlerinde yürüyen kişiyi takip ettiklerini tespit etti. Polis kimliğini belirlemeye çalıştığı kişinin çocuklarla bağlantısı olup olmadığını araştırıyor.

    VALİ ÇEBER'DEN AÇIKLAMA

    Rize Valisi Kemal Çeber, Fındıklı ilçesinde kaybolan Selim Yağız Özkan (4) ve Barış Yıldırım (5) ile ilgili DHA'ya açıklamada bulundu. Vali Çeber, dün akşam saatlerinde parkta oynadıkları sırada kaybolan 2 çocukla ilgili ihbar aldıklarını belirterek, olayla ilgili titiz bir arama-kurtarma çalışma yürüttüklerini söyledi. Vali Çeber, "Polis, jandarma, AFAD, AKUT ve UMKE ekiplerimiz ile vatandaşlarımız, ihbarın alındığı andan itibaren yoğun bir şekilde arama çalışmalarını sürdürüyor. Polis ekiplerimiz çevredeki MOBESE, işyeri ve binalara ait güvenlik kameralarını inceliyor. İlk bulgulara göre bir köpeğin peşlerine takılıp, gittikleri yönünde bir bilgi var. Ancak gittikleri yöndeki güzergâhtaki güvenlik kameralarında bir tespite varamadık. Ümidimiz bir yerde uyuyup kalmış olmalarıdır. Sabah saatlerinde takviye ekiplerle çalışmaları daha da yoğunlaştırdık. Ümidimiz çocuklardan iyi haber almak" dedi.

    KRİZ MERKEZİ OLUŞTURULDU

    Kaybolan Selim Yağız Özkan ve Barış Yıldırım'ı arama çalışmaları kapsamında ilçede bir kriz merkezi de oluşturuldu. Kriz merkezi bünyesinde, arama kurtarma birlikleri sorumlularıyla toplantı gerçekleştirildi. Ekipler, ilçede farklı bölgelerde bölünerek, arama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

    BULUNDULAR

    Rize Valisi Kemal Çeber, kayıp çocukların ormanlık alanda sağ salim bulunduklarını açıkladı. Çeber, bulunan çocukların sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ