Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Cinsel Sağlık Erkekler yatakta ne istiyor?
    1

    Bir erkeğin mükemmel bir kız arkadaşta ne aradığını biliyor musunuz? Erkeklerin bir ilişkiden neler beklediğini öğrenmek için gereken ipuçları burada!

    2

    Sadakatsizlik hakkında ne düşünüyor? Erkek Efsanesi 1

    Gizliden gizliye açık bir ilişki istiyor ve öpüşmenin aldatma sayılmadığını düşünüyor.

    3

    Erkek Gerçeği: Rasgele erkeklerden telefon numarası toplamaya başlamadığınız sürece, erkeklerin yüzde 77'si arada bir flört egzersizi yapmanın iyi bir şey olduğunu ve bunun aldatma sayılmayacağını düşünüyor. Ancak çok ileri gitmediğinizden emin olmalısınız. Yüzde 53'ü ise hevesli bir şekilde flört etmenin ilişki bağlarını koparmakla aynı anlamı taşıdığını söylüyor. Gece dışarı çıkıp kendisiyle değil de eski erkek arkadaşlarınızla ilgilenmeniz sonucunda erkeklerin yüzde 63'ü sizi terk ediyor.

    4

    Sadece yüzde üç gibi bir oran öpüşmeyi ve onun ardından gelen bir takım davranışları aldatma olarak saymıyor. Bu yüzde üçteki çoğu erkek aynı zamanda dürüst olmanın önemine inanıyor. Eğer eski bir erkek arkadaşınızla hâlâ görüşüyorsanız mevcut erkek arkadaşınız bunun üstesinden sadece bir noktaya kadar gelebilir.

    5

    Bir erkeğin "avcı" olarak sadakatsizliği bu kadar alttan alması mümkün değil. Bu, erkeklerin kadınlardan çok da farklı olmadığının bir göstergesidir.

    6

    Erkekler seks ve duygular konusunu ayırt edebiliyorlar ancak onlar için bir kural biz kadınlar için ise ayrı bir kural geçerli. Bu, erkek arkadaşınızın sizin nasıl davranmanızı istediğini gösteriyor ancak her iki taraf için de aynı şey geçerli değil.

    7

    Baştan çıkarma hakkında ne düşünüyor?

    Erkek Efsanesi 2

    Erkek arkadaşınız ideal olarak haftanın yedi gününde cinsel ilişkiye girmek istiyor ve onun sizin gibi havaya girmeye de ihtiyacı yok.

    8

    Erkek Gerçeği: Günlük seks yapma isteği efsane değil. Erkeklerin yüzde 76'sı haftada üç gün veya günde birden fazla seks yapma isteği içerisindeler. Ancak bu seks delisi dış görünüşlerinin altında yatan hassas bir ruhları var ve en az sizin kadar onlar da bunun özel olmasını istiyorlar.

    Yüzde 30 gibi bir oran spontane şekilde baştan çıkarılmaktan hoşlansa da, yüzde 15'i de bir anda üstüne saldırmanızdan nefret ediyor.

    9

    Seks hayatınız hakkında ne düşünüyor?

    Erkek Efsanesi 3

    Çarşaflar arasında en önem verdiği şey, manken gibi görünen bir kız arkadaşla iyi vakit geçirmek.

    10

    Erkek Gerçeği: Erkek arkadaşınızın yatakta iyi vakit geçirmesi için mükemmel bir vücuda sahip olmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak kendine güven ve heves çok daha önemli özelliklerdir.

    Yüzde 85'i ön sevişmenin en az 15 dakika sürmesini istiyor. Bir kez başladınız mı ona ne kadar rahat olduğunuzu da göstermelisiniz. Erkeklerin yüzde 26'sı yatakta kontrolü kaybettiğinizi görmek isterken, yüzde 30'u ise kontrolü ele almanızı istiyor. En çok nefret ettikleri şeyin rahatsızlık ve hareket eksikliği olduğunu belirten erkekler, vücudunuzu her haliyle seviyorlar.

    11

    Her şeyin tamamen bir kovalamacadan ibaret olduğunu ve seks başladığında bu kovalamacanın bittiğini söylüyor Taylor. Sizden gerçekten hoşlanmadığı takdirde tüm ilgisini kaybeder ve sadece bir defa çıktığınız için sizi tanıma fırsatını da bulamamış olur.

    12

    İkiyüzlü olduklarının farkında olan erkekler kendilerine çoğu kadının gözden kaçırdığı bir şeyi itiraf ediyorlar: Sizin ilişki içerisinde daha iyi olan taraf olmanızı ve gelişmeleri için onlara ilham vermenizi istiyorlar!

    Her ikiniz de birbirinize henüz bağlanmadan ona vahşi yüzünüzü gösterirseniz kendisini etkileyemezsiniz. Yani maalesef onunla yatmamanız gerekiyor.

    13

    Şaşırtıcı bir şekilde, seveceğini düşündüğünüz o striptiz hareketleri, aslında onun canını sıkabilir. Yüzde 29 kendilerini baştan çıkarırken yapacağınız en korkunç hatanın üste çıkmak olduğunu belirtmiş.

    14

    Erkeklerin yüzde 32'si, seksi unutulmaz kılan bir numaralı öğenin duygusal yakınlık olduğunu belirtmiş. Başka bir deyişle, aşk hâlâ geçerli.

    Erkeklerin de en az kadınlar kadar, seksi yeni bir seviyeye taşıyabilmenin yolunun duygusal bağdan geçtiğinin farkında olduklarını biliyor musunuz? Çoğu erkeğin hafif duygusal bir ilişki aradığını, porno filmlerindeki kadınları taklit etmenizin onu rahatsız edeceğini biliyor musunuz peki? Erkekler de yatakta en az kadınlar kadar romantizm ve duygusallık ister.

    15

    Şu ana kadar her şey çok romantik gözüküyor. Ancak bazı erkeklerin toplum içerisinde sevgi gösterme konusunda rahat olmalarının sebebi diğer erkeklere sizin birine ait olduğunuz hissini vermek de olabilir.

    16

    Toplum içerisinde sevgi göstermenin, sınırlarınızı çizmenin modern hali olduğunu belirtelim. Artık erkeklerin, bizi mutfağa bağlayamadıkları için diğer erkekler etraftayken "O bana ait" dercesine bize dokunur olmaları bundan.

    17

    Bağlılık hakkında ne düşünüyor?

    Erkek Efsanesi 4

    Etrafta size olan sevgisini göstermekten utanıyor ve problemlerini sizinle paylaşmaktansa onları kendine saklamayı tercih ediyor.

    18

    Erkek Gerçeği: Ona toplum içerisinde sarıldığınızda gözlerini devirip rahatsızlığını dile getiren sesler çıkarıyor olsa bile bunlar sadece birer pozdan ibaret. Sadece yüzde iki gibi bir oran toplum içerisindeki sevgi gösterisinden hoşlanmıyor.

    Ancak doğru davrandığınızdan emin olun; kötü verilen bir öpücük erkeklerin yüzde 72'si için bir ilişkide asla olmaması gereken bir durum.

    19

    Kariyeriniz hakkında ne düşünüyor?

    Erkek Efsanesi 5

    Sizinle avcı-toplayıcı oyununu oynayarak, kendisi kariyer basamaklarından tırmanırken sizin evde oturup çocuk bakmanızı istiyor.

    20

    Erkek Gerçeği: Modern erkek sonunda bizim kariyerimizin de en az kendi kariyeri kadar önemli olduğunu kavradı. Her ne kadar sorduğumuz erkeklerin hiçbiri finansal ve kariyer başarısını, aradıkları bir numaralı kadın özelliğine koymamış olsalar da, yüzde iki gibi küçük bir oran kadının yerinin ev olduğunu savunuyor.

    Onun asıl istediği sizin mutluluğunuz. O nedenle erkeklerin yüzde 76'sı işinde ve özel hayatında sağlıklı denge kurmuş bir kadın arıyorlar. İşin ilginç yanı siz ondan daha fazla kazanıyor olsanız bile onun bu konuda hiçbir kaygısı yok.

    21

    Kişiliğiniz hakkında ne düşünüyor?

    Erkek Efsanesi 6

    Onu iyi taşıyacağına inandığı, muhteşem görünüşlü ve her esprisine kayıtsız şartsız gülebilecek bir kız arkadaş istiyor.

    22

    Erkek Gerçeği: Onun ilgi göstermeniz gereken en önemli özelliği hayallerinden çok mizah anlayışı. Beş erkekten biri görünüşünüzün en önemli özelliğiniz olduğunu düşünse de yüzde 37'lik bir oran kendilerini güldürebilen bir kız arkadaş arıyor.

    Erkeklerin sadece dış görünüşe önem verdikleri düşünülse bile aslında bir partnerde aradıkları en önemli özelliğin hep aynı şey olduğunu, yani kendilerini harekete geçirecek bir kadın arıyor.

    Mahmure

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ