Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Zayıflatan Öyküler Cem Güleryüz evlenebilmek için 3 ayda 43 kilo verdi!

    Evlenmek istediği kızların kiloları nedeniyle 'hayır' dediği Adanalı genç, mide küçültme ameliyatının ardından 3 ayda 43 kilo verdi. 145 kilodan 102 kiloya inen genç, "Kızlar beni bir de şimdi görsün" dedi.

    Adana'daki bir şirkette muhasebecilik yapan 31 yaşındaki Cem Güleryüz, 145 kiloya varan vücut ağırlığı nedeniyle sağlık problemleri yaşarken, karşısına 'evlenememe' sorunu da çıktı. Evlenmek istediği bütün kızlar ve ailelerinden olumsuz yanıt alınca zayıflamaya karar veren genç, spor ve diyetten sonuç alamayınca mide küçültme ameliyatı oldu. 3 ayda 43 kilo vererek 102 kiloya düşen Cem Güleryüz, "Kızlar beni bir de şimdi görsün. Hedefim 85 kiloya düşmek. Onu da birkaç ayda yaparım" dedi.

    REKLAM

    FAZLA KİLOLARI HEP VARDI

    Uzun süredir nefes darlığı, yürümekte zorlanma ve geceleri rahat uyuyamama gibi sorunlar yaşayan Cem Güleryüz, evlenmek istediğinde de fazla kiloları karşısına engel olarak çıktı. Beğendiği kızlar ve aileleriyle görüşmelerinde kimi zaman doğrudan doğruya "çok şişmansın" diye tepki alan genç, çoğunlukla çeşitli bahanelerle reddedildi. Güleryüz, hem sağlığına kavuşmak hem de bir yuva kurabilmek için diyet ve spor yaptı ancak sonuç alamadı. Mide küçültme operasyonuna karar veren Güleryüz, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük tarafından 2016'nın Aralık ayında ameliyat edildi.

    HEDEFE 17 KALA...

    Ameliyatla midesinin yaklaşık yüzde 80'i alındığı için az yiyerek doyabilen Cem Güleryüz, 3 ayda 43 kilo vererek 102 kiloya düştü. Kontrol için Op. Dr. Erdal Cücük'e muayene olan Güleryüz, "Kız görme ya da kız istemeye gittiğimizde herkes vücudumu inceliyordu. Bir bahaneyle beni reddediyorlardı" dedi. Artık kilo sorunu olmadığını ve evlenebileceğine inandığını belirten Cem Güleryüz, "Kızlar beni bir de şimdi görsün. 17 kilo daha verirsem, hedeflediğim 85 kiloya birkaç ay sonra inerim. O zaman evlenmek için hiçbir engelim kalmamış olacak" diye konuştu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ