Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    – Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, Hepatit B ve Hepatit C’nin kronikleşerek siroz, karaciğer yetmezliği ve karaciğer kanserine neden olabildiğini söyledi.

    Liv Hospital Samsun, “Dünya Hepatit Günü” dolayısıyla hepatitle savaş standı açarak misafirlere bilgilendirme broşürü dağıttı. Burada hastalık hakkında bilgilendirmelerde bulunan Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, kronik Hepatit B ve Hepatit C’nin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu belirterek, “A ve E hepatitleri esas olarak yiyecekiçeceklerle, B, C, D hepatitleri ise kan yolu ile kanla ve vücut sıvıları ile bulaşmış materyalle veya yakın temasla geçebilir. Hepatit B özellikle cinsel temas ve doğum sırasında anneden bebeğe bulaşabilmektedir. Hepatit B ve Hepatit C kronikleşerek, siroz, karaciğer yetmezliği ve karaciğer kanserine neden olabilir” dedi.

    Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen tüm Samsun haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Samsun Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler