Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa SON DAKİKA: 10 yıl sonra yakalanan caninin cezası belli oldu - Ayşegül Kapusuzoğlu cinayeti
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Bursa'da 2009 yılında bir kadının bıçakla öldürülüp cesedinin yakılmasına ilişkin yargılanan sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

    Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Bülent Ç., cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı mahkeme salonunda hazır bulundu.

    BERAATİNİ TALEP ETTİ

    Bülent Ç, "Tutku" lakabıyla tanınan maktul Ayşegül Kapusuzoğlu'nun ölümünü kendisi cezaevindeyken öğrendiğini birçok kez ifade ettiğini söyledi. Kadını sadece istediği yere bıraktığını öne süren sanık, işi nedeniyle maktulün başka düşmanlarının olabileceğini iddia etti. Son sözleri sorulan Bülent Ç., "Suçu kesinlikle ben işlemedim, o yüzden vicdanım rahat. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

    MAHKEMEDEN HAPİS CEZASI

    Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığa "kasten öldürme" suçundan müebbet, "hırsızlık"tan da 5 yıl hapis cezası verdi.

    10 YIL SONRA YAKALANMIŞTI

    Nilüfer ilçesinde Çalı Barajı yakınındaki ormanlık alanda 17 Mart 2009'da ağaçların arasında bıçaklanmış ve yakılmış kadın cesedi bulunmuştu. Ayşegül Kapusuzoğlu'na ait cesetle ilgili incelemelerde cinayetin fail ya da faillerine ulaşılamamıştı.

    İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 2018'de olayı yeniden ele almış ve bir yıl süren çalışma sonucu failin Bülent Ç. olduğunu belirlemişti. Bunun üzerine başka bir suçtan tutuklu bulunan sanık hakkında dava açılmıştı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ