Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Son dakika: 100 bin imzada son durum - Güncel haberler | Son dakika haberleri

    Seçmenler tarafından aday gösterilecek Cumhurbaşkanı adayları için imza toplama süreci bugün saat 20.00'de sona eriyor.

    Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Cumartesi günü 100 bin imzayı toplayarak 3'üncü Cumhurbaşkanı adayı olmuştu. Adaylıktan çekilen ve Cumhur İttifakı protokolüne imza atan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın da bugün YSK'ya başvurup resmi olarak adaylıktan çekildiğini ilan etmesi bekleniyor.

    SİNAN OĞAN DA CUMHURBAŞKANI ADAYI OLDU

    ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, YSK'nın verilerine göre 100 bin imzaya ulaştı. Sinan Oğan; Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce'nin ardından dördüncü Cumhurbaşkanı adayı oldu.

    SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIMDA BULUNDU

    Oğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da, "Türk milletinin aziz evlatları, bütün zorluklara rağmen 120.000 imza hedefine ulaşacağız inşallah. Bu adaletsiz düzende sakın ola 100.000’e ulaştık, artık imza atmamıza gerek yok demeyin zira bu zaferimizi elimizden almak için her şeyi yapacaklar. Yok imzalar mükerrer diyecekler, yok kenarı ıslanmış diyecekler yok bilmem ne diyecekler. O sebeple 120 bin sayısına ulaşana kadar devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

    Öte yandan adaylık için gerekli 100 bin imzaya yönelik siyasi partilerin çalışmaları sürerken, Ankara İl ve Merkez İlçe Seçim kurulları binası önünde sabah saatlerinden itibaren adaylar için imza vermeye gelenlerin oluşturduğu hareketlilik devam ediyor.

    Bina çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alınırken, vatandaşlar, üst aramasının ardından içeri girerek destekledikleri aday için imza atıyor.

    BUGÜN AKŞAM SONA ERİYOR

    Seçmenler tarafından belirlenecek cumhurbaşkanları adayları için süreç de bugün 20.00'de sona eriyor. İşte 100 bin imzada son durum...

    Muharrem İnce : 111 bin 305

    Fatih Erbakan : 69 bin 208

    Sinan Oğan: 107 bin 637

    Doğu Perinçek : 24 bin 563

    REKLAM

    Yakup Türkal : 2 bin 838

    Erkan Trükten : 2033

    Tevfik Ahmet Özal : 1361

    İrfan Uzun : 1073

    Halil Murat Ünver : 458

    Hilmi Özden : 422

    Davut Turan : 118

    *Haberin görseli AA tarafından servis edilmiştir

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ