Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa 6 kez bıçaklayıp katletti! İyi halden 10 yıl kazandı! - Haberler

    Zafer Samancı'nın haberine göre, olay Konya’nın merkez Meram ilçesi Konya-Antalya çevreyolu üzerinde 2017 yılının Ağustos ayında meydana gelmişti.

    O dönem Karapınar ilçesi Adalet Mahallesi muhtarı olan evli ve 3 çocuk babası 53 yaşındaki Mustafa Çakan 5 yıldır birlikte olduğu 3 çocuk annesi 43 yaşındaki Hacer Göral birlikte yaşadıkları eve almayı planladıkları mobilya nedeni ile araç içinde tartıştı.

    KAVUN YERKEN 6 KEZ BIÇAKLADI

    Tartışma sonucuÇakan Göral’ı olaydan 10 dakika önce kavun kesip yedikleri bıçakla boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü ardından aynı bıçakla intiharakalkıştı.

    Yakalanarak tutuklanan Çakan Konya adliyesi 4 Ağır ceza mahkemesinde 2019 Mart ayında son kez çıktığı karar duruşmasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

    "KAVUNU YERE ATIP, BANA KÜFÜR ETTİ"

    DHA'da yer alan habere göre, tedavisinin ardından gözaltına alınan Mustafa Çakan, polise verdiği ilk ifadesinde, olaydan bir gece önce Hacer Göral'ın evinde kaldığını, çocukları ve kardeşiyle sohbet ettiğini, bu sırada sevgilisinin kendisinden yeni mobilya almasını ve birlikte yaşamak istediğini söylediğini anlattı. Bu nedenle sabah evden mobilya almak için çıktıklarını kaydeden Çakan, "Ağaçlık alanda kestiğim kavunu Hacer'e götürdüm. Hacer sağ ön koltukta oturuyordu. Sağ elimde bıçak sol elimde kavun vardı. Kavunu yemesi için önünde çömelerek rica ettim, Hacer kavunu elimden alıp yere fırlattı. Sonra da bana tokat attı. Bana ağıza alınmayacak küfürler etti. Bana küfür ettiği sırada kendimi kaybetmişim. Sonrasını hatırlamıyorum. Hacer'i bıçaklamış, öldürmüşüm. Kendime de zarar vermişim" dedi.

    MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENMİŞTİ

    Mustafa Çakan, Konya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılandı. Çakan, mahkemede verdiği savunmasında, 'Hacer benim iş yerime gidip geliyordu. Gidip gelirken arkadaş olduk. Bana yalnız olduğundan ve beraber yemek istediğini söyledi. Beraber yemeğe gittik. Birlikte fotoğraf çektirdik. Beni bu fotoğrafları çevreme göstermekle tehdit etti. Bu fotoğrafları çoğaltmıştı. Benimle evlenmek istiyordu. Bende mecbur kalıp imam nikahı kıydım. Benden ev kiralamamı istedi ben Konya'dan ona ev kiraladım. Bir süre sonra o eve de gitmedi. Amacının beni rezil etmek olduğunu söyledi. Bir süre sonra çocuklarıma internet üzerinden uygunsuz fotoğraflar gönderdi. 'Ya bana nikah kıyarsın ya da yuvanı dağıtacağım' dedi.

    "BEN HİÇ ŞİDDET UYGULAMADIM"

    Olay günü Hacer ile kiraladığımız evdeydik. Sabah erken saatlerinden dışarı çıktık. Mobilyacılara uğrayacaktık. Benden kavun almamı istedi. Kavun aldım ve yol üzerinde bir yerde durdum. Kavunu kesip, verdim almadı. Bana ağır küfürler ediyordu. Elimdeki bıçakla karnına vurmuşum. Tam olarak hatırlamıyorum. Kendi üzerimde de kan vardı. Yoldan geçen bir vatandaştan ambulans çağırmasını istedim. Bu bıçak çiftliğim olduğu için arabada bulundurduğum küçük bir bıçaktı. Olay sebebiyle çok pişmanım. Ben Hacer'i hiçbir zaman şiddet uygulamadım" diye konuştu.

    MÜEBBETTEN 25 YIL HAPİS CEZASINA İNDİ

    Mustafa Çakan, davanın son duruşmasında son kez hakim karşısına çıktı. Olay nedeniyle pişman olduğunu söyleyen Çakan, mahkeme heyeti tarafından 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezası verdi. Çakan'a tahrik indirimi kullanmayan heyet, Çakan'ın yargılama sürecindeki davranışlarını göz önünde bulundurarak cezasını 25'e yıla indirdi.

    CEZASI 15 YILA İNDİRİLDİ

    Mustafa Çakan'ın avukatı karara itiraz ederek İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu. Konya Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi ise olayda haksız tahrik olduğunu belirterek, Çakan'ın cezasının 15 yıla düşürülmesine karar verdi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ