Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Ankara'da Pursaklar Belediyesi, vatandaşların da hissedar olduğu arazileri belirlemek için çalışma yaptı. Yapılan çalışmada, 1994 yılında hayatını kaybeden Ahmet Kartanak'ın (76) belediye ile 3 parselde hissedar olduğunu tespit etti. Ahmet Kartanak´ın varislerine ilişkin yapılan araştırmada kızının 1949 yılında 2 yaşında, eşinin de 1996 yılında hayatını kaybettiği tespit edildi.

15 BİN 500 METREKARE, DEĞERİ 13 MİLYON TL

DHA'da yer alan habere göre yapılan araştırmalarda Ahmet Kartanak'ın yasal olarak tek mirasçısının evlat edindiği ağabeyinin kızı Nebahat Kartanak olduğu tespit edildi. Varise gönderilen tebligatın ulaşmadığını gören belediye yetkilileri, Kartanak´ı telefonla arayarak durumu bildirdi. Kartanak, belediyeden gelen telefonla Pursaklar´da 3 ayrı yerde, 13 milyon lira değerindeki 15 bin 500 metrekarelik arsaların varisi olduğunu öğrendi.

"YAKLAŞIK 3 YILDIR İŞSİZİM"

Kartanak, arsaların kendisi için sürpriz olduğunu, maddi olarak sıkışık bir dönemimde ilaç gibi geldiğini söyleyerek, "Arsaların bir kısmını satıp en kısa zamanda 380 bin liralık borcumu kapatacağım. Ayrıca iki çocuğum var, onları okutuyorum. Onların eğitiminde bana destek olacak. Yaklaşık 3 yıldır işsizim, çalışmıyorum. Çalışmadığım için zor durumdaydım. 'Kul sıkışmayınca Hızır yetişmezmiş' derler. Hızır anlamında yetiştiler sağ olsunlar. Resmi işlemler sonlandı. Tapu Müdürlüğü'ne giderek tapuları aldım" dedi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri