Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Son dakika haberi: Tuzla'da OSB'de bir fabrikada yangın çıktı - Son dakika haberler | Son dakika haberleri
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde, otomotiv yedek parçası üreten bir fabrikada saat 12.50 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangının daha sonra iki fabrikaya daha sıçradığı öğrenildi.

    YANGIN KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

    AA'da yer alan habere göre kısa sürede büyüyen, İstanbul'dan 56 araç ve 167 personel ile Kocaeli'den sevk edilen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangının söndürülmesi için çalışmalar sürüyor.

    EKİPLERİN MÜDAHALESİ SÜRÜYOR

    REKLAM

    İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

    İstanbul Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi: "Saat 12.50 sıralarında Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi Deri Sanayi Yolu Sokak’ta bulunan fabrikalar bölgesinde yangın çıkmıştır. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve AFAD Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler ekibi sevk edilmiştir.

    ALEVLER İKİ FABRİKAYA SIÇRADI

    Valilikten yapılan son açıklamada da, "Tuzla'da çıkan yangında 3 fabrika etkilendi. 2 fabrikadaki yangın kontrol altına alınırken 1 fabrikada söndürme çalışmaları sürüyor" denildi

    "ORMANA SIÇRAMAMASI İÇİN ÖNLEM ALINMAKTA"

    Yangına itfaiye ekipleri müdahale etmektedir. Öte yandan, yangının ormanlık alana sıçramaması için gerekli tedbirler alınmaktadır. Yangında, ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan bulunmamakta olup, gelişen süreçle ilgili bilgilendirme paylaşımları Valiliğimizce yapılacaktır."

    VALİ GÜL: CANLA BAŞLA MÜCADELE EDİLİYOR

    İstanbul Valisi Davut Gül, yangının diğer fabrika ve ormanlara sıçramaması için tüm ekiplerin canla başla mücadele edildiğini, rüzgarın sürdüğünü, korkulacak bir şey olmadığını ve 1-2 saate kadar kontrol altına alınmasının beklendiğini söyledi. Vali Gül yangına, karanın yanı sıra havadan da müdahale edildiğini ifade etti.

    Vali Gül, Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl ile olay yeri ve çevresinde inceleme yaptıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Gül, sanayi bölgesindeki bir fabrikada 12.50 civarında meydana gelen yangının komşu parsellere de kısmen sirayet ettiğini söyledi.

    "BÜTÜN KURUMLAR EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞIYOR"

    Bütün kurum ve kuruluşların zamanında müdahale ederek yangının diğer fabrikalara ve ormana sıçramaması için canla başla mücadele ettiğini belirten Gül, "Gördüğünüz gibi rüzgar çok fazla. Havadan ve karadan müdahale ediliyor. İnşallah, ileriki saatler içerisinde yangının seyri daha net bir şekilde görülecek. Şu an itibarıyla korkulan çok fazla bir şey yok ama yangın devam ediyor, henüz kontrol altına alınmadı. Bütün kurumlar da kendi imkanları ölçüsünde burada el birliğiyle çalışıyor." diye konuştu.

    Gazetecilerin soruları üzerine yangının çıktığı fabrikanın faaliyet halinde olduğunu ancak içeride kaç çalışan olduğunun bilinmediği kaydeden Gül, "Herhangi bir can kaybı yok, herhangi bir yaralanan yok. Şu an bildiğimiz bu kadar. İleride itfaiye raporuna göre, yangının sebebi, gerekçesi ve buna benzer teknik ayrıntılar belli olacak." dedi. Vali Davut Gül, Kaymakam Ümit Hüseyin Güney'in koordinesinde çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ