Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Şevval 3 aylık evliydi! Kahreden haber!
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Son dakika haberler... Ankara'nın Polatlı ilçesinde, dün akşam saat 22.30 sıralarında Şehitlik Mahallesi Eski Devlet Hastanesi’nde kan donduran bir olay meydana geldi.

    ESKİ HASTANENİN 3. KATINDAN DÜŞTÜ

    İHA'da yer alan son dakika haberi ve iddiaya göre, 21 yaşındaki Şevval Abanoz, henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle oturduğu eve yakın olan eski hastanenin 3. katından düştü.

    DONARAK HAYATINI KAYBETTİ

    Düşme sonucu ağır yaralanan Abanoz, burada uzun süre yaralı kaldığı için donarak hayatını kaybetti.

    REKLAM

    ÜÇ AY ÖNCE EVLENMİŞTİ

    Son dakika haberine göre 3 ay önce evlendiği öğrenilen genç kadının kesin ölüm sebebinin yapılan otopsiden sonra ortaya çıkacağı bildirildi.

    YÜREĞİ YANAN ANNEDEN ÖNEMLİ İDDİA

    Abanoz’un Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen yakınları ise genç kadının kocası Samet A. tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Genç kızını erken yaşta kaybetmenin acısıyla sarsılan Abanoz’un annesi ile teyzesinin feryadı ise yürekleri dağladı.

    "KIZIMIN HAKKINI VE ADALETİ İSTİYORUM"

    Şevval Abanoz’un annesi Gamze Kutlu, damadının psikolojik sorunları olduğunu ileri sürerek, “Benim çocuğum 21 yaşındaydı. Kaynanası beni arıyor, ‘kızın çıkmış gitmiş’ diye. Komşuları bana dedi ki ‘Kızın çekip gitmedi. Evde kavga oldu. Damadın kolundan dışarıya attı, arkasında da gitti dedi’ Benim kızımı oraya götürüp de attı mı? Ben bunların cevabını isterim. Herkes sesimi duysun. Benim kızım 2 buçuk aylık evliydi. Daha elinin kınası üzerindeydi.

    Ben duvağıyla gelin verdim, kefeniyle mi götüreceğim kızımı buradan? Benim telefonlarımı açmadılar. Hiçbiri arayıp da, ‘Kızının başına bu geldi’ demediler. Neredelerdi dünden beri? Ben hakkımı arıyorum, kızımın hakkını ve adaleti istiyorum. En azından kızımın başına neler geldiğini deselerdi. Telefonları kapatmakta ne? Hangi çağda yaşıyoruz biz? Bu böyle olmayacak. En üst mecralara çıkacağım, çocuğumun hakkı için. Ben 21 yaşında gül gibi kız verdim onlara. Böyle mi olacaktı?

    "CAN ÇEKİŞMİŞ, DONARAK ÖLMÜŞ"

    Madem çocuğun psikopat evlendirmeyeydin. Benim kızımda suç varsaydı, getirseydin ‘al kızını’ diyeydin. Her yere başvuracağım. Çocuğumun hakkını istiyorum. Ben daha 41 yaşında bir anneyim. Bu acıyla nasıl yaşayacağım? Düştüğü yerden can çekişmiş, donarak ölmüş” dedi.

    "DAMADIM ASABİYDİ"

    Samet A.’nın nişanlıyken dahi kızıyla kavga ettiğini söyleyen anne Kutlu, “Kaynanasının evinde kimse yok. Karşı komşusu açtı dedi ki, ‘patlama olmuş, silah sesi duyulmuş, bir kız kendisini atmış’ dediler. Benim kızım mı diye kafayı yedim. Polise gittim. Böyle bir şey olduğunu söyledim. Adamlar bana önce açıklama yapmadılar. Şehir dışından geldiğimizi belirtince söylediler acı gerçeği. Ben her zaman çocuğumun arkasındayım. Şiddete hayır diyorum.

    Kadına şiddete hayır diyorum. Lanet olsun sizin bu psikopat evlatlarınıza. Zihinsel engeli varsa evlendirmeyin çocuklarınızı. Gidin rapor alın. Zeka testi yapın. Kadınlar olarak bunları istiyoruz. Hepimizin çocuğu öldü. Bir tek benim değil. Ben saçının teline kıyamıyordum çocuğumun. Onlara layık mıydı ki acaba? Damadım asabiydi. Nişanlıyken de kızıma küfür ve hakaret ediyordu. Bizzat duydum ben küfürlerini. Aralarında ara sıra tartışmalar da oluyordu” diye konuştu.

    "KOMŞULARI KAVGA ETTİKLERİNİ SÖYLEDİLER"

    Abanoz’un babası Uğur Kutlu ise, kızının komşularının kendisine, ‘Kızını kolundan tutup dışarıya attılar’ dediğini belirterek, “Söyleyecek bir şey yok. Acımız büyük. Biz Kırıkkale’de yaşıyoruz. ‘Evden çıktı’ dediler. Sonra da kimsenin telefonuna ulaşamadık. Dönüş yapan olmadı. Kayınbabasıyla konuştum. ‘Hastanede’ dedi. Kızımın evine gittim. Kapıyı çaldık, kimse yok. Komşuları çıktı, kavga ettiklerini söylediler. ‘Kızını kolundan tutup dışarıya sürükleyip attılar’ dedi komşuları. Ondan sonrasını da bilemiyoruz. Oradan atıldı mı, atladı mı? bilmiyoruz. Bize yüksekten düşme olarak ifade ettiler. Kayınvalidesi yakınında oturuyordu. Evine gittik. Kimse kapıyı açmadı. Karşı komşu çıktı. ‘Arabalara binip gittiler, burada değiller’ dedi komşular. Hiçbir şey bilmiyoruz. Biz yanına ziyarete gelmeyi düşünüyorduk ama yeni evli oldukları için geri çekildik. Birlikte zaman geçirsinler diye. Sürecin takipçisiyiz. Neticelenene kadar da bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

    OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

    Son dakika haberine göre Şevval Abanoz'un cansız bedeni ise memleketi Kırıkkale'de toprağa verilecek. Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ