Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Diğer İsmail Kartal'dan şampiyonluk yorumu - Futbol Haberleri

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Çırpıcı Tesislerinde futbolcu adaylarıyla bir araya gelen Kartal, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

    İsmail Kartal, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk şanslarıyla ilgili bir soruya, "Şu anda şampiyonluk şansları eşit. Fenerbahçe, yaptığı maçlarda Galatasaray, Osmanlıspor ve Torku Konyaspor'a karşı 7 puan kaybetti. Beşiktaş da bu rakiplerle oynayacak. Son Akhisar Belediyespor maçında da 2 puan kaybettikleri için şampiyonluk şansını ortada görüyorum." cevabını verdi.

    Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisi hakkındaki açıklamalarıyla ilgili bir soru üzerine de Kartal, "Başkanın o kendi tasarrufudur. Ben bu konuda herhangi bir şey söylemek istemiyorum. Benimle de ilgili bazı şeyler söyledi. Biz sadece kendi işimizi ve başarılı olmak için elimizden geleni yaptık." dedi.

    İsmail Kartal, gelecek sezon takım çalıştırıp çalıştırmayacağı konusunda da, "Sezon bitince nasip, kısmet diyelim. Hayırlısı olsun." diye konuştu.

    Düzenlenen etkinlikle ilgili de konuşan Kartal, "Türkiye, Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip. İstanbul Büyükşehir Belediyesini yapmış olduğu etkinlikten dolayı kutluyorum. Bir futbol adamı olarak az görülen bu organizasyonların çoğalmasını diliyorum. Bu organizasyonların, futbola çok büyük kazanımları olacaktır. İyi bir sporcu olmak her gencin hayalidir. Çocuklar iyi sporcu olabilir ya da olamayabilir. Biz onlara önce iyi insan olmayı öğretmeliyiz. İyi sporcu olmanın yolu ise sevmek ve çalışmaktan geçiyor." ifadelerini kullandı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ