Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kulüpten yapılan açıklamada, Zeefuik'in kupalardan birini alarak, tesislerden ayrıldığı doğrulanırken, Hollandalı futbolcu hakkında yasal süreç başlatıldığı, süresiz kadro dışı bırakıldığı ve olay gecesi müzeden alınan kupanın geri alındığı bildirildi.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"16 Aralık 2016 tarihinde bir internet sitesinde oyuncumuz Genero Zeefuik ve kulübümüzle ilgili bir haber yayınlanmıştır. Manisaspor maçından yalnızca birkaç saat önce yayınlanan bu haberle ilgili açıklamayı maç sonrasında yapmayı uygun gördük. Haberde iddia edilen olayda, oyuncunun çocuğunun hasta olduğu, bu durum karşısında ülkesine gitmek istediği, kulübün buna ret cevabı verdiği ve takım arkadaşlarının para topladığı haberi kesinlikle asılsızdır.

Genero Zeefuik 14 Aralık Çarşamba günü kulüp idari personeline, 16 Aralık Cuma gününe kadar ödeme yapılmadığı takdirde sözleşmesini fesh edeceğini bildirmiştir. Oyuncuya o güne kadar ödeme yapılmasının mümkün olmadığı ve diğer oyunculara ödeme yapıldığında kendisine de ödeme yapılacağı söylenmiştir. Zeefuik, şu an itibariyle kulübümüzde en yüksek ücretli sözleşme ile oynayan, ülkesine gidiş geliş uçak biletleri sözleşmesi ile garanti altında olan bir oyuncudur. Hollandalı oyuncuya geçen sezon sonunda kadroda düşünülmediği bildirilmiş, kendisine daha iyi şartlarda futbol yaşantısını sürdürecek kulüp de bulunduğu halde ısrarla kulübümüzde kalmaya devam etmiştir.

16 Aralık Cuma günü akşam saatlerinde tesislere gelen futbolcu kulüp personelimizin uyarılarına rağmen, müzemizde bulunan kupalarımızdan bir tanesini alarak tesislerden ayrılmıştır. Oyuncuya yaptığı şeyin hata olduğu bildirilmesine rağmen yanlışından dönmemiştir. Konuyla alakalı yasal süreç başlatıldığı gibi kulüp disiplin talimatına göre oyuncu süresiz kadro dışı bırakılmıştır. Olay gecesi müzemizden alınan kupa oyuncudan alınarak ait olduğu yere, müzemize getirilmiştir. Konu ile ilgili yasal süreç devam etmektedir''.