Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Maç sırasında bomboş olan başkent Madrid'in sokakları, maçın bitiş düdüğüyle birlikte kendilerini sokağa atan İspanyollarla doldu taştı. Santiago Bernabeu Stadı'nın önünde kurulan dev ekranlarından da maçı 50 bine yakın kişi izledi. Kupayı kazanmanın ardından kentteki ünlü meydanlara akın eden, sarı kırmızı renkli kıyafetler giyen İspanyollar, ellerindeki İspanyol bayraklarını sallayıp, şarkılar söyleyip şampiyonluğu kutladı. İspanyol polisi, Cibeles, Neptuno ve Colon gibi tarihi meydanlarda, halkın anıtların üzerine çıkarak zarar vermesini önlemek için geniş güvenlik önlemi aldı.

Sevilla, Valencia, Almeria, Badajoz, Coruna, Malaga gibi diğer İspanyol kentlerinde de çok renkli geçen kutlamalar sabaha kadar sürdü.

Öte yandan İspanya Milli Takımı'nın yerel saat ile 15.00 (TSİ 16.00) gibi Madrid'e ulaşması bekleniyor. Kral Juan Carlos tarafından kabul edilip, Madrid'deki Almudena kilisesine gittikten sonra saat 19.00 sıralarında üstü açık otobüsle şehir turu yapacak İspanya Milli Takımı, son olarak Cibeles meydanında kurulan özel alanda binlerce kişiyle şampiyonluğu kutlayacak.