Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Süper Lig'de kalan maçlar ve şampiyonluk hesapları! - Beşiktaş Haberleri

    BEŞİKTAŞ'IN KALAN MAÇLARI

    81 PUAN

    Fatih Karagümrük

    Göztepe (D)

    FENERBAHÇE'NİN KALAN MAÇLARI

    79 PUAN

    Sivasspor

    Kayserispor (D)

    GALATASARAY'IN KALAN MAÇLARI

    78 PUAN

    Denizlispor (D)

    Malatyaspor

    ŞAMPİYONLUK HESAPLARI

    - 81 puanlı lider Beşiktaş ligde ipleri elinde tutuyor. Siyah beyazlılar son iki maçtan 4 puan çıkarması durumunda rakiplerin durumuna bakmadan şampiyonluğunu ilan edecek. Beşiktaş'ın 4'ten daha az puan alması halindeyse Fenerbahçe ve Galatasaray'ın maçları şampiyonu belirleyecek.

    - Liderle puan farkını 2'ye indiren Fenerbahçe; son iki maçını kazanarak, ikili averajda gerisinde olduğu Beşiktaş'ın 2 puandan fazlasını kaybetmesini bekleyecek.

    - İkili averajda Beşiktaş ile durumu eşitleyen Galatasaray, Fenerbahçe'ye karşı ise üstün durumda. Zirveden 3 puan uzaktaki sarı kırmızılılar, her iki rakibinin de hata yapmasını kollayacak.

    AVERAJA KALIRSA NE OLACAK?

    Ligde şampiyonluk ikili veya üçlü averaja da kalabilir. İkili averajda Beşiktaş ve Galatasaray, Fenerbahçe'ye karşı üstün durumda. Beşiktaş ile Galatasaray arasında ise eşitlik söz konusu.

    Bu durumda bu iki takım aynı puanda bitirirse genel averaja bakılacak. Burada ise Beşiktaş +6 averaj Galatasaray'ın önünde. Üç takım ligi aynı puanda bitirirse üçlü averajda üstün olan Beşiktaş şampiyonluğunu ilan edecek.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ