Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Çankaya Belediyesi, Hüseyin Hüsnü Tekışık İlkokulu öğrencilerini deprem anında yaşanacaklar konusunda bilgilendirmek amacıyla AFAD Deprem Simülasyon Merkezine götürdü.
Okulların fiziki koşullarını iyileştirerek ve çevre düzenlemesini gerçekleştirerek öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim almasını sağlayan Çankaya Belediyesi, çocukların bilinçlenmesi konusunda da çeşitli eğitimler düzenliyor. Belediye, bu defa Hüseyin Hüsnü Tekışık İlkokulu öğrencilerini AFAD Deprem Simülasyon Merkezinde deprem hakkında bilgilendirdi.
Türkiye'nin tek deprem simülasyon merkezi olan AFAD Deprem Simülasyon Merkezinde gerçekleştirilen eğitimde öğrenciler, gerçek bir deprem sırasında neler yaşandığını ve nasıl davranmaları gerektiğini yaşayarak öğrendi.
Olası bir deprem karşısında yapılması gerekenler konusunda uzmanlar tarafından verilen teorik eğitimde, deprem anında duruş pozisyonu, uygun alanlar, deprem sonrası yapılması gerekenler, acil durum çantası gibi temel bilgiler paylaşıldı. Öğrenciler daha sonra en gelişmiş simülasyon merkezinde oluşturulan yapay deprem ortamında gerçek bir depremde yaşanabilecekleri ve neler yapmaları gerektiğini yaşayarak deneyimledi. Öğretmenlerinin de katıldığı farklı oyunlar eşliğinde verilen eğitimde, deprem eğitimi kitapçığı da hediye edildi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ankara haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.