Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Balkondan düşünce her şey ortaya çıktı!
0:00 / 0:00
DHA

Olay, 3 gün önce Yüreğir ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, uyuşturucu bağımlısı eşi Şahin B.'nin (30),darp ettiği Fatma B.'nin (21) çığlık seslerini duyan komşuları polis ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine zırhlı araçla polis ekipleri sevk edildi.

MERAKLI BAKIŞLAR ARASINDA BALKONDAN DÜŞTÜ

DHA'nın haberine göre, polis ekiplerinin kapısını çaldığı evde Şahin B., kapının önüne çıktı. Bu sırada eşi Fatma B., mahalledeki vatandaşların bakışları arasında balkondan aşağı düştü. Görüntüler, sosyal medyada paylaşıldı. Çok sayıda kullanıcı, saldırgan Şahin B.'nin tutuklanmasını istedi.

ÇOCUKLARIN GÖZÜ ÖNÜNDE DÜŞTÜ

Düşme anı çevredeki bir evin güvenlik kamerasına yansıyan Fatma B.'nin düştüğü anlarda, çevredeki kalabalığın tepkileri de kaydedildi. Mahallede toplananların arasında çocukların da olduğu görüldü. Fatma B.'nin düştüğü anda çocukların kaçışmaları da saniye saniye kaydedildi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Olayın ardından çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ekipleri de sevk edildi. Ekiplerin ilk müdahalede bulunduğu Fatma B., ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İki ayağıyla birlikte belinin kırıldığı saptanan Fatma B.'nin tedavisi sürerken, beline platin takıldığı, durumunun ciddiyetini koruduğu kaydedildi. Şahin B. ile ilgili tahkikatın sürdürüldüğü de belirtildi.

KORUYUCU TEDBİR KARARI ALINDI

Adana İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada da, Fatma B'nin, eşi Şahin B. tarafından darp ve hakaret edilmesini gururuna yediremeyip o anki psikolojisiyle evinin balkonundan atladığı ve eşinin o anda evde olmadığını beyan ettiği belirtildi.

Mağdur kadının şikayetçi olduğu kocası hakkında, Yüreğir İlçesi Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğince, "kasten yaralama" suçundan adli işlem yapıldığı belirtildi.

Ayrıca, şüpheli Şahin B'ye yönelik 1 ay süreyle önleyici tedbir, şiddet mağduru kadına ise can güvenliği riski nedeniyle koruyucu tedbir kararı uygulandığı belirtildi.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.