Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Trafik 18 kilometrelik "ÇİLE" kuyruğu !

    Bulgaristan hükümeti tarafından geçtiğimiz günlerde Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda, görevli gümrük memurlarının ve polislerin bir kısmının görevden alınması ve yer değişikliği yapması nedeniyle Kapıkule'de 18 kilometre TIRkuyruğu oluştu.

    Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kapıkule Sınır Kapısı'nda 'çile' kuyruğu uzadıkça uzuyor. Gümrük yetkililerinden edinilen bilgiye göre Bulgaristan hükümeti tarafından bazı gümrük kapılarında görevli memur ve polislerin bir kısmının görevden alınması veya yer değiştirmesi nedeniyle özellikle Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda, Kapıkule'de geçen TIR sayısına karşılık vermedikleri ileri sürüldü.

    KUYRUK UZADIKÇA UZUYOR

    İHA'nın haberine göre ; Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda, görevli gümrük memurlarının ve polislerin bir kısmının görevden alınması ve yer değişikliği yapması nedeniyle yetersiz personelle Kapıkule'de yavaş alım yapılması nedeniyle 18 kilometre tır kuyruğu oluştu. Bir yandan olumsuz kış şartları bir yandan da zamanla mücadele eden TIR sürücüleri, yaşadıkları aksaklıkların ortadan kalkması için yetkililerden yardım istedi.

    "BU ÇİLE BİTMEZ"

    REKLAM

    Yaklaşık 3 gündür Kapıkule'den çıkış yapmak isteyen TIR sürücüleri ise Bulgaristan'da yaşanan aksaklıklar nedeniyle yıllardır aynı çileyi yaşadıklarını belirtti. Sürücüler, ayrıca uzayan kuyruklarda yaşadıkları en büyük sıkıntıların tuvalet ve gıda ihtiyacı olduğunu söyledi.

    Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan'a çıkış yapmak isteyen TIR'lar, 20 kilometre uzun araç kuyruğu oluştururken, Bulgaristan'a açılan bir diğer sınır kapısı olan Hamzabeyli'de ise 7 kilometreTIR kuyruğu oluştu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ