Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

EMİNE SEÇKİN BRONZ MAÇINI KAYBETTİ

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları badminton tek kadınlar WH2 kategorisinde Emine Seçkin, bronz madalya müsabakasını kaybetti.

Yoyogi Ulusal Stat'ta oynanan üçüncülük maçında Emine, Japon rakibi Yuma Yamazaki'yle karşılaştı.

İlk seti 21-16, ikinci seti de 21-8 kaybeden milli sporcu maçta 2-0 yenildi ve madalya alma şansını değerlendiremedi.

MEHMET YAKUT VEDA ETTİ

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları tekvando K44 sınıfı erkekler +75 kiloda Mehmet Yakut, madalya şansını yitirdi.

Makuhari Messe Spor Salonu'nda gerçekleşen repesaj mücadelesinde Mahmut, Meksika'dan Francisco Alejandro Pedroza Luna'yla karşılaştı.

Rakibi karşısında üç rauntta da etkili olamayan Mahmut, tatamiden 23-2 mağlup ayrıldı.

Mahmut, bronz madalya için mücadele ettiği repesajdaki ilk maçını kaybetti ve oyunlara veda etti.

ŞEYMA EMEKSİZ BACAKSIZ MADALYA ŞANSINI YİTİRDİ

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları tekvando K44 sınıfı kadınlar +58 kiloda Şeyma Emeksiz Bacaksız, madalya şansını yitirdi.

Makuhari Messe Spor Salonu'nda gerçekleşen repesaj mücadelesinde Şeyma, Avustralyalı Janine Watson'la karşılaştı.

Rakibi karşısında ikinci rauntta 36-2 gerideyken Şeyma, hakem kararıyla müsabakayı kaybetti.

Şeyma, bronz madalya için mücadele ettiği repesajdaki ilk maçından yenik ayrıldı ve oyunlara veda etti.

TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOLDA 6. OLDUK

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda erkekler tekerlekli sandalye basketbolda Türkiye, beşincilik maçında Avustralya'ya 74-58 yenildi ve altıncı oldu.

Ariake Arena'da oynanan karşılaşmada Avustralya ilk çeyreği 23-18, devreyi ise 39-24 önde kapattı. Üçüncü çeyrekte milli takım karşısında farkı biraz daha açan (59-40) Avustralya, sahadan 74-58 galip ayrıldı ve beşinci sırayı elde etti.

Ay-yıldızlı ekip ise oyunları 6. sırada tamamladı.

SADIK SAVAŞ VE YAĞMUR ŞENGÜL SON 16'DA ELENDİ

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları okçulukta milli sporcular Sadık Savaş ve Yağmur Şengül, klasik yay karışık takım açık kategorisinin son 16 turunda elendi.

Yumenoshima Park'ta yapılan son 16 turu müsabakasında Sadık Savaş ve Yağmur Şengül'den oluşan milli takım, Büyük Britanya'dan David Phillips-Hazel Chaisty ikilisiyle karşılaştı.

Rakiplerine 5-1'lik skorla yenilen milli sporcular, oyunlara veda etti.

KARIŞIK 50 METRE TABANCADA 3 SPORCUMUZ ELENDİ

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları atıcılık karışık 50 metre tabancada (P4) milli sporcular Aysel Özgan, Ayşegül Pehlivanlar ve Murat Oğuz elendi

Asaka Atıcılık Alanı'nda gerçekleştirilen eleme müsabakasında 34 sporcu, ilk 8'e girip finale çıkabilmek için yarıştı.

Ayşegül Pehlivanlar, 519 puan alarak 17'nci, aynı puana sahip Murat Oğuz 18'inci, 515 puan toplayan Aysel Özgan ise 22'nci olarak oyunlara veda etti.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri