Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

25 Litre belgeseli son dönemin çarpıcı yapımları arasında yer alıyor. National Geographic’in Finish iş birliğiyle hazırladığı 25 Litre belgeselinde, gerekli önlemler alınmazsa dünya genelinde yaşanması muhtemel susuzluk ile ilgili önemli tespitler yer alıyor. Suyun önemine dikkat çekildiği 25 Litre belgeselinden ayrıntılar haberimizde.

25 LİTRE BELGESELİ KONUSU

“25 Litre” belgeseli gelecekte tüm dünyayı etkisi altına alacağı öngörülen su kıtlığına dikkat çekmenin yanı sıra, bu küresel sorunun ülkemize olası etkilerini gözler önüne sermeyi de hedefliyor.

Gökhan Özoğuz’un anlatıcılığını üstlendiği ve Özge Özpirinçci’nin de Özoğuz’a katıldığı belgeselde, tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Boğaziçi Üniversitesi İklim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, MEF Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Kibaroğlu, İSKİ Su Arıtma Dairesi Başkanı Fatih Yıldız, WWF Türkiye Tatlı Su Program Müdürü Eren Atak, Açık Radyo Genel Yayın Yönetmeni ve Programcısı Dr. Ömer Madra, Hidropolitik Akademi Direktörü Dursun Yıldız, Kokopelli Şehirde Eş Sorumluları ve permakültür tasarımcıları Yasemin Kırkağaçlıoğlu ve Elif Çatıkkaş ile Artemis Genel Müdürü Emel Eliipek ve Artemis Çevre Yüksek Mühendisi ve Ar-Ge Direktörü Ergin Erol gibi önemli uzmanlar da konuyu farklı açılardan ele alıyor, mevcut durumu ve çözüm önerilerini konuşuyor.

Belgeselde hane içi alınabilecek önlemlerin de altı çizilirken, tüketiciler tasarrufa bugünden başlamaya davet ediliyor. Tüketicilerin su tasarrufu konusunda neler yapabileceği ise www.yarininsuyu.com internet sitesinden takip edilebiliyor.