Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Arefe günü (19 Temmuz) eczaneler açık mı? 19 Temmuz nöbetçi eczaneler listesi

    Arefe günü eczaneler açık mı? sorusu nöbetçi eczaneler listesi eczaneye gitmesi gereken vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bilindiği gibi hafta içi ve Cumartesi günleri eczaneler kapalı olmuyor ancak pazar günleri ve resmi tatillerde ülke genelinde eczaneler kapalı. Arefe günü açık olacak eczaneler belli oldu mu?

    AREFE GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI?

    İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, "İstanbul'da 5 Aralık 2020 tarihinden bu yana her cumartesi günü uygulanan eczane nöbet sistemi sona ermiştir. Pazar ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczanelerimiz, bunların dışında kalan günlerde tüm eczanelerimiz 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecektir." denildi.

    Eczaneler pazar günleri ve resmi tatillerde nöbetçi sistemi ile çalışmakta. Bölgenizdeki nöbetçi Eczaneleri internetten sorgulayabilir aynı zamanda size en yakın eczaneye giderek de öğrenebilirsiniz.

    Eczaneler resmi tatillerde nöbetçi olmasalar da nöbetçi olan eczanenin bilgilerini ve adresini camlarına asarak bilgilendirme yapmaktadır.

    Arefe günü eczaneler öğlen 13.00'e kadar açık olacak. Arefe günü 13.00'ten sonra eczaneler nöbetçi eczane sistemiyle çalışacak.

    ÜLKE GENELİNDE AREFE GÜNÜ AÇIK OLAN ECZANELERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
    Haberi Hazırlayan: Elif Avcı
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ