Son Dakika
29 Kasım 2018 Perşembe, 14:26 | Güncelleme: İHA
Tarım ve Orman Müdürlüğünden gıda denetimi
Bitlis Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekibi, fırınları denetledi.
İl müdürlüğüne yeni atanan Şener Kalya, ekiplerle birlikte denetimlere çıktı. Birinci önceliklerinin tüketicilerin güvenilir gıda ile buluşması olduğunu belirten Kalya, bundan sonra sıklıkla denetimleri sürdüreceklerini söyledi. Kalya, "Her insanın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilme hakkı vardır. Üstümüze düşen sorumluluğun farkındayız ve bu bilinçle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ayrıca üretimde kullanılan ya da satışı yapılan gıda maddelerinin kalitesinin tek başına yeterli olmayacağı, bunun yanında işletme hijyeni ve personel eğitim ve hijyeni de çok önemlidir" dedi.
Denetimlerde iş yerlerinde gıda maddelerinin muhafaza koşulları, dökme ürünler, izlenebilirlik, personel hijyeni, alet ve ekipman hijyeni, yürürlükteki mevzuat konularında iş yeri yetkilileri ve çalışanlarına bilgilendirme yapılırken, ekmek gramajının mevzuata uygun olup olmadığı da kontrol edildi.
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bitlis haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bitlis Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.