Bugün okullar tatil mi? Yarın 23 Nisan resmi tatil mi? soruları hem öğrenciler hem de veliler tarafından merak ediliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda resmi tatil olduğu için okullarda tatil olacak. Peki 22 Nisan Pazartesi günü de okullar tatil mi? İşte MEB 2019 resmi tatiller takvimine göre detaylar...

PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ? 23 NİSAN'DA OKULLAR KAÇ GÜN TATİL?

22 Nisan Pazartesi günü okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak MEB 2019 resmi tatil günleri takviminde 22 Nisan Pazartesi ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Bu durumda Pazartesi günü okullar açık olacak ve dersler işlenmeye devam edilecek.

23 NİSAN OKULLAR TATİL Mİ?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2019 yılında Salı gününe denk gelmesi sebebiyle tüm yurtta okullar tatil ilan edildi. 23 Nisan ayrıca resmi tatildir. Bu yüzde PTT, banka vergi dairesi gibi yerler de 23 Nisan'da çalışmayacak.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLIK VE ÇOCUK BAYRAMI NASIL İLAN EDİLDİ?

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bütün Dünya çocukları birlikte kutlarlar.

23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram şenliklerine yabancı ulusların çocukları da katılır. Atatürk çocuklara çok değer verir, gezilerinde okullara uğrar, ders dinler, sorular sorardı. “Bugünün küçükleri yarının büyükleridir.” diyen Atatürk, yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlattı. 23 Nisan’da yönetim birimleri seçimle gelen kurullar bir süre çocuklara bırakılır. Bu güzel gelenek her yıl yinelenir. Her 23 Nisan’da bütün Türkiye bir bayram alanı olur. Çocuklar törenlerde konuşmalar yaparlar, şiirler okurlar.

2019'daki resmi tatil günleri belli oldu. Bu yıl hangi günler tatil yapacağız? İlk tatili 1 Ocak 2019 Salı günü yılbaşı tatili ile yaptık. Bir sonraki resmi tatil 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı günü yapacağız. İşte resmi tatiller...

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 4 Haziran Salı günü. Bu tatilin 9 gün olma ihtimali yüksek.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

11 Ağustos Pazar günü kutlanacak. Bu tatilin 9 gün olma ihtimali düşük. Eğer tatil Perşembe ve Cuma günüyle birleştirilirse bir haftalık tatil söz konusu olabilir.

2019 RESMİ TATİL GÜNLERİ

TATİL GÜNÜNÜN İSMİ

SÜRE

AY

GÜN

YILBAŞI

1. GÜN

01 OCAK

SALI

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

1 GÜN

23 NİSAN

SALI

EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ*​1 GÜN​01 MAYIS​ÇARŞAMBA​

ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

1 GÜN

19 MAYIS

PAZAR

RAMAZAN BAYRAMI AREFESi

1/2 GÜN

03 HAZİRAN

PAZARTESİ

RAMAZAN BAYRAMI

1. GÜN

04 HAZİRAN

SALI

RAMAZAN BAYRAMI

2. GÜN

05 HAZİRAN

ÇARŞAMBA

RAMAZAN BAYRAMI

3. GÜN

06 HAZİRAN

PERŞEMBE

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ*

​1 GÜN15 TEMMUZ​PAZARTESİ​

KURBAN BAYRAMI AREFESi

1/2 GÜN

10 AĞUSTOS

CUMARTESİ

KURBAN BAYRAMI

1. GÜN

11 AĞUSTOS

PAZAR

KURBAN BAYRAMI

2. GÜN

12 AĞUSTOS

PAZARTESİ

KURBAN BAYRAMI

3. GÜN

13 AĞUSTOS

SALI

KURBAN BAYRAMI

4. GÜN

14 AĞUSTOS

ÇARŞAMBA

ZAFER BAYRAMI

1 GÜN

30 AĞUSTOS

CUMA

CUMHURİYET BAYRAMI

1,5 GÜN

28 EKİM

29 EKİM

PAZARTESİ

SALI