Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Fiskos Ceyda Ateş: Hep 'Baba' diyorlar! - Magazin haberleri
    1

    2018 yılında iş insanı Buğra Toplusoy ile Miami'de evlenen oyuncu Ceyda Ateş'in kızı Talya, dört aylık oldu.

    İlk kez annelik duygusunu tadan ve pandemi sürecinde sıkı bir sosyal medya kullanıcısı olan Ateş, sık sık hayatından kesitler yayınlamaya devam ediyor.

    2

    "HEP 'BABA' DİYORLAR!"

    32 yaşındaki ünlü oyuncu, bu kez Talya'nın yeni fotoğrafını sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.

    Kızının Buğra Toplusoy'a benzetildiğini ifade eden Ceyda Ateş, esprili gönderisine, "Hep 'Baba' diyorlar! Şaka şaka kızmadım! Sağlığımız yerinde olsun yeter" notunu düştü.

    3

    "CANIM KIZIM"

    Toplusoy ise Talya'nın bu karesini duygusal bir not ile yayınladı.

    Buğra Toplusoy, gönderisine, "Gün gelir devran döner. Bu hayatta birçok şeyin eksikliğini hissedebilirsin ama ben hayatta olduğum sürece benim sevgimin eksikliğini asla hissetmeyeceksin canım kızım" notunu düştü.

    Çiftin paylaşımları takipçilerinden kısa çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

    4

    "GÖKYÜZÜ GÖZLÜM"

    Geçtiğimiz haftalarda kızının yüzünü ilk kez gösteren Ceyda Ateş, bu paylaşımına, "Gökyüzü gözlüm... İyi ki geldin bizim hayatımıza... Babasının minik kuşu... Bugün üç aylık oldum" notunu düşmüştü.

    5

    "SETLERE DÖNECEĞİM"

    Ceyda Ateş, kızı için dadı tutmadığını ve eşi Buğra Toplusoy ile birlikte baktıklarını da ifade etmişti.

    'Gurbet Kadını', 'Aşk Oyunu' ve 'Cennet Mahallesi' gibi dizilerde rol alan oyuncu, bir takipçisinin "Bebekten dolayı setlere uzun bir süre uzak mı kalacaksınız?" sorusuna "Hayır. Doğumdan kısa bir süre sonra döneceğim setlere" şeklinde yanıt vermişti.

    6

    "HER ŞEY KONTROL ALTINDA"

    Ateş, "Çok az kilo aldınız? Sağlığınız nasıl?" sorusunu ise şu şekilde cevaplamıştı:

    Hem benim, hem de bebişin sağlığı yerinde. Düşünülenin aksine az kilo almak hem bebek, hem anne için daha sağlıklı. Doktorum benim için 10, maksimum 12 kilo ile tamamlamamı söyledi. Her şey kontrol altında.

    7

    Çift, geçtiğimiz aylarda HT KULÜP Yazı İşleri Müdürü Reşit Özet'e röportaj vermişti:

    Amerika’da karantina döneminiz nasıl geçiyor?

    C.A.T.: Evde geçiyor. Herkes gibi dikkat ediyoruz. Ben hamile olduğum için ekstra bir dikkat ediyorum. Olabildiğince evde vakit geçirdik. Sadece market ihtiyaçlarımızı karşıladık. Zaten sokağa çıkma yasağı var. Restoranlar kapalıydı. Yavaş yavaş insanlar normal hayata döndü ama dikkat ediyoruz ve her türlü önlemi alıyoruz.

    8

    B.T.: İlk başlarda daha çok etkilemişti aslında. Florida'daki evlerin büyük ve bahçeli olması ve toplu taşımanın olmaması bizim için bir avantaja dönüştü. Ofise kimseyi almıyoruz. Kendimiz de haftanın üç günü gidiyoruz. Dünyayı bu kadar olumsuz yönde etkileyen, bu kadar acının ve kaybın olduğu bir hastalık için olumlu bir şey söylemem doğru olmaz ama benim yaşadığım bölge için ve benim işlerim için olumsuz bir tablo gelişmedi.

    9

    Nasıl bir hamilelik süreci yaşadın?

    C.A.T.: İlk başta herkes beni çok korkuttu. 'Çok değişeceksin, duyguların değişecek ve çok farklı olacak' dediler. Bende hiçbir şey değişmedi. Aynı Ceyda’yım. 9'uncu aydayım. Hamile olduğumu ben bile unutuyorum çünkü karnım 7,5 aylık gibi. İlk 3 ay çok zordu. Mide bulantılarım vardı ama onlar benim için çok büyük bir problem olmadı. Hamile olduğumu unutuyordum, Buğra bana kızıyordu. 'Hamilesin yavaş hareket et, lütfen dinlen' diye. O yüzden güzel atlattım.

    10

    Doğumdan sonra Türkiye’de oyunculuğa devam edecek misin?

    C.A.T.: İşlerim olduğu sürece hem Amerika'da, hem İstanbul'dayım. Bu yüzden insanlar oyunculuğu bıraktığımı düşünüyor ama ben bırakmadığımı 8 ay önce gösterdim. İstanbul'daydım dizi çekimleri için. Doğumdan sonra iyi bir proje olursa döneceğim.

    11

    B.T.: Biz tanıştığımızda da oyunculuk yapıyordu. Ben Ceyda'nın oyunculuğunu beğenerek izliyorum. Oyunculuğa devam etmesinde de bir sakınca görmüyorum. Sonuçta benim Amerika'ya ve burada hayatımı devam ettirme kararıma saygı duydu. Ben de onun mesleğiyle ilgili her karara saygı duyuyorum. Benim tabii ki fikirlerimi alıyor. O mutlu olduğu için ben de mutluyum.

    12

    İlişkiniz adına zor zamanlar yaşadınız. Konu en son evlilik ve çocuğa geldi... Bu nasıl bir süreçti?

    C.A.T.: Aslında her ilişkinin zorluğu var. İstanbul'da yaşasaydık da zorluğu vardı. Sevgilinin de anne, baba ve çocuklarında yan yanayken zorluğu var. Uzakta olduğumuz için biraz daha zor. Mesela mutsuz oluyorsunuz, yanınızda sevdiğiniz insanları istiyorsunuz ve yan yana olamıyorsunuz. Aradaki bağ kuvvetliyse ve birbiriniz anlıyorsanız bu bile yetiyor. Bizim de birbirimizi üzdüğümüz zamanlar oldu ama aradaki sevgiyi korumaya çalıştık, ona tutunduk.

    13

    B.T.: Kolay bir süreç değildi. Buraya taşınmadan önce buraya geleceğimden haberim yoktu. Bir anda ortaya çıktı. Tabii ki zorlukları var. Bu bir masal ya da hikaye değil. Allah yardım etti. Doğru insanlarla tanıştım, doğru işler yaptım. Çok büyük bir risk aldım. 24 saat çalıştım ve doğru zamanda doğru yere geldim diyelim. O gün burası için doğru yer ve zamandı. Burada yaşamaktan mutluyum. Yarın ne olacağı belli olmaz. Çocuk olduğunda Türkiye'de daha fazla zaman geçireceğiz. Benim ve Ceyda için aile kavramı çok önemli. Çocuğun anneanne, babaanne ve dedeleriyle zaman geçirmesi, bizim büyüdüğümüz kültürle büyümesi benim için önemli. Kesinlikle burada yaşıyorum diye önce İngilizce öğrensin gibi bir durum olmayacak. Evde Türkçe konuşulacak. Yazları Ceyda Türkiye'de geçirecek, çocuk Türk kültürünü alsın diye. Yarın ne olur bilmiyoruz.

    14

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ