Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Meğer kaçmaya çalışmıyorlarmış! Gerçek bakın neymiş!
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

Çin’in Şangay kentinde bulunan Pudong Uluslararası Havalimanı’nda çalışan 1 kişide Covid-19’a rastlanmasının ardından havalimanında bulunan yaklaşık 14 bin kişiye test yapılmak istendi.

Karantinaya alınan yolcular test alanından çıkmaya çalıştı.

HAVALİMANINDAN ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

İHA'nın haberine göre, Çin’in Şangay Kentinde bulunan Pudong Uluslararası Havalimanı’nda kargo terminalinde çalışan 39 yaşındaki bir çalışanın korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından tüm havalimanı karantinaya alındı. Yetkililer, havalimanında bulunan yaklaşık 14 bin kişiye test yapmak amacı ile otopark alanına yönlendirerek, havalimanından çıkışları yasakladı.

Havaalanı yetkilileri, görülen vakaların 8 Kasım'da tespit edilen başka bir vakayla bağlantılı olup olmadığının henüz anlaşılamadığını belirtti.

DEMİRYOLU İSTASYONU DA KAPATILDI

Yetkililer, havalimanına gelen her yolcuya korona virüs testi yapmaya başlarken, test alanına itilen çok sayıda kişinin görüntüleri ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Görüntülerde, vatandaşların çoğunun test alanından çıkmak istediği ve yetkililerin vatandaşları engelledikleri görüldü.

39 yaşındaki havalimanı çalışanın eşinin de Covid-19’a yakalandığı ve Shanghai Pudong Hastanesinde hemşire olduğu aktarıldı. Hastane, günlük ayakta tedavi ve acil servisleri askıya alırken, çiftin çocuklarının gittiği okul ise kapatılarak uzaktan eğitime geçti.

Havalimanın ardından Şangay’da bulunan Güney Demiryolu İstasyonu'nun da kapatıldığı iddia edildi.

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.