Fransa Birinci Futbol Ligi takımlarından Paris Saint-Germain'in (PSG) Brezilyalı yıldızı Neymar, sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldı. Kulüpten yapılan açıklamada, cumartesi günü Montpellier ile oynanan maçta kaburgasından sakatlanan Neymar'ın, yarınki Nantes karşılaşmasının kadrosunda yer alamayacağı kaydedildi.

Öte yandan, Brezilyalı futbolcunun istirahat etmesi gerekmesine karşın, pazar gecesi 28. yaşını başkent Paris'teki bir gece kulübünde verdiği partiyle kutlamasının Fransız ekibinde rahatsızlığa neden olduğu basına yansıdı. Teknik direktör Thomas Tuchel, yaptığı açıklamada, kadro tercihinin Neymar'ın doğum günü partisiyle bir ilgisinin olmadığını, son gelişmelerle insanlara kötü düşünme şansı vermelerinin kendilerini üzdüğünü ifade etti.

DAHA ÖNCE DE AYNI TARİHTE SAKATLANMIŞTI

2018 ve 2019 yıllarında da şubat ayının başlarında sakatlık geçiren Neymar'ın bu durumu basına yansımıştı. 2019'da yaklaşık 500 kişilik bir davetli listesiyle doğum günü partisi veren Neymar, 26. doğum günü partisine de Formula 1 şampiyonu Lewis Hamilton ve dönemin Brezilya Devlet Başkanı gibi isimleri davet etmişti.