Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Geçen 25 Mayıs'ta şeker komasına girerek kaldırıldığı hastanede 48 yaşında hayatını kaybeden ünlü spor spikeri ve televizyon programcısı Fikret Engin, memleketi Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı. Emir Sultan Camisi'ndeki cenaze namazına Engin'in ailesinin yanı sıra mesai arkadaşları, milletvekilleri, belediye başkanları ve sunucunun yakınları katıldı. Fikret Engin'in naaşınaaşı, kılınan cenaze namazının ardından Emir Sultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

MURAT ÖZARI: KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYOR

Fikret Engin ile televizyonda uzun yıllar program yapan Murat ÖzarıÖzarı, mesai arkadaşını son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Engin ile hep güzel anılarının olduğunu ve büyük bir üzüntü yaşadığını dile getiren ÖzarıÖzarı, "Çok erken bizi bırakıp gitti. Onunla hayatımın çok büyük bir bölümünü beraber geçirdik. 12 yıl beraber 'Bay Tahmin'iTahmin'i sunduk. Hiç ayrılmadık. Hep ben onun ağabeyi oldum, hep gelir bana danışırdı, ben ona bir şeyler anlatırdım. Hep güzel geçti, hayatımız iyi ve eğlenceli geçti ama Fikret beni bıraktı. Allah'ın takdiri. Çok iyi bir çocuktu. Kelimeler kifayetsiz kalıyor, mekanı cennet olsun. Hep tetikte bekledik çünkü durumu kritik dedi doktorlar. Hep kötü bir haber almayalım diye beklerken, sonunda kötü haber geldi. Mekanı cennet olsun, Allah ailesine, yakınlarına sabır versin. Fikret Engin'i hiçbir zaman unutmayacağız. O benim hep kardeşim kalacak, onu hep çok özleyeceğim" ifadelerini kullandı.

TFF'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF),tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren spor spikeri Fikret Engin için başsağlığı mesajı yayımladı.

TFF'denTFF'den yapılan açıklamada, "Spor spikeri Fikret Engin'in vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Fikret Engin'e Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları ve Türk spor basınına başsağlığı diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı DrDr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, hayatını kaybeden spor spikeri Fikret Engin için taziye dileklerinde bulundu.

Bakan Kasapoğlu, yayımladığı taziye mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizin değerli spor spikerlerinden Fikret Engin’in vefat haberini büyük bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri başta olmak üzere tüm spor medyasına başsağlığı diliyorum.”

FİRKET ENGİN KİMDİR?

1973 yılında Bursa'da dünyaya gelen Fikret Engin medyaya İstanbul'da adım attı. Çeşitli medya kuruluşlarında çalışan Engin, 'Bay Tahmin' programıyla özdeşleşti. Futbolseverlerin yakından takip ettiği programda Murat Özarı'ylaÖzarı'yla birlikte yıllarca program yapan Engin başta futbol maçları olmak üzere boks, muaymuay thaithai ve mmamma gibi spor müsabakalarını seslendirmişti.