Gmail'e kaydolmak ve Gmail hesabına sahip olmak için bir Google hesabına ihtiyacınız vardır. Açacağınız Google hesabıyla Gmail'in yanısıra; Youtube, Blogger, Haritalar gibi tüm Google ürünlerine de sahip olursunuz.

Dolayısıyla bir Google hesabı açtığınızda Google'ın tüm ürün ve hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Daha önce Google ürünlerinin herhangi birinde oturum açtıysanız, doğal olarak bir Gmail hesabına da sahip oluyorsunuz. Oturum açmak için bu ürünlerde kullandığınız e-posta adresini girin. Google hesabınız yoksa Gmail özelinde bir hesap oluşturabilir, böylece diğer Google ürünlerinden de yararlanabilirsiniz.

GMAIL HESABI NASIL AÇILIR?

- Gmail hesabı açmak için Google Hesabı oluşturma sayfasına gidin.

- Ekranda gösterilen adımları uygulayarak bir Gmail adresi alın.

- Google'da oturum açmak için oluşturduğunuz hesabı Gmail açmak için kullanın.

GOOGLE HESAPLARINDA BUNLARA DİKKAT!

Google Hesapları hakkında unutmamanız gereken birkaç önemli nokta bulunuyor.

- YouTube ve Gmail gibi ürünlerde Google Hesabınızla oturum açarsınız. Gmail ve YouTube gibi seçeneklerde oturum açmak için Google Hesabınızın e-posta yani gmail adresini ve şifresini girin.

- YouTube'a kaydolduktan sonra başka bir Google hizmetinde Google Hesabınızda oturum açarsanız YouTube'u ziyaret ettiğinizde oturumunuz otomatik olarak açılmış olur.

- Google Hesabınızı silerseniz diğer ürünlerdeki tüm verileriniz; videolar, yorumlar ve abonelikleriniz dahil olmak üzere tamamı silinir.

- Google Hesabınızı silebilmeniz için tüm Google hizmetlerindeki verilerinizin kalıcı olarak silineceğini anladığınızı onaylamanız gerekir.