Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2015-2016 2. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri için merak edilen soruların yanıtı haberimizde...

AÖL/MAÖL YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

(AOL)Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem yeni kayıt işlemleri 18 Ocak 2016 tarihinde başlamıştı. 18 Ocak tarihinde başlayan yeni kayıt işlemleri 5 Şubat tarihinde son bulacak. AOL kayıt yenileme işlemleri ise  25 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

(MAOL) Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ise 26 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında alınacak.

MAOL 2015-2016 2. DÖNEM KAYIT YENİLEME KILAVUZU

MAOL 2015-2016 2. DÖNEM YENİ KAYIT KILAVUZU

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİNDE YENİ DÜZENLEME
Kayıt yenileme işlemleri 2015-2016 eğitim öğretim yılı II. Dönemden itibaren otomatik olarak yapılacaktır. Öğrencilik durumu 2015/1 aktif veya donuk öğrencilerin kayıt yenileme ücretini (30TL) anlaşmalı bankalardan ( Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankası) herhangi birine yatırması yeterli olacaktır. Ücretini yatıran öğrencilerin kayıt yenileme işlemi, ücretini yatırdığı günün mesai bitiminden (saat 18;00) sonra otomatik olarak yapılacak ve sistem üzerinden öğrencilik durumu 2015/2 aktif olarak görünecektir.Öğrencilik durumu sistem üzerinden 2015/2 Aktif olan öğrencilerin sınavına girecekleri dersleri seçebileceklerdir.

Öğrencilik surumu silik veya ücret muafiyeti olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini eskiden olduğu gibi irtibat bürolarından yaptıracaklardır.

Kayıt yenileme işlemleri 2015-2016 eğitim öğretim yılı I. Dönem sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra başlayacaktır. Kayıt yenileme dönemlerinde kayıt yenileme işlemini yapan kurum tarafından Okul Aile Birliği hesabına alınan 5 TL'si, öğrencilerden dönem kitaplarını almak için gitmiş olduğu irtibat bürosunca alınacaktır.

Not:Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri kayıt yenileme ile ilgili iş ve işlemleri Mesleki Açık Öğretim Lisesi Resmi Web Sayfası'ndan öğreneceklerdir.