Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Anadolu Üniversitesi'nde yine afiş gerginliği

    Can HACIOĞLU/ESKİŞEHİR

    Anadolu Üniversitesi'nde, öğrencilerin kantine astıkları afişleri söken özel güvenlik görevlileri ile öğrenciler arasında arbede yaşandı. Arbedenin ardından üniversiteye gelen çevik kuvvet polisleri öğrencilere biber gazıyla müdahale etti. Polislerin yakın mesafeden biber gazı sıkmaları eleştirilere neden oldu.

    Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü'ndeki Edebiyat Fakültesi kantininde öğrencilerin kantin camlarına astıkları savaş karşıtı afişlere özel güvenlik görevlileri tarafından sökülmek istendi. Öğrencilerle özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Kısa süre sonra da çevik kuvvet polisleri kantine geldi. Polisler biber gazıyla öğrencilere müdahalede bulundu. Fakülte bahçesine kaçan öğrenciler sandalye atınca polis yeniden biber gazıyla müdahale etti.

    Müdahale sırasında Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli 2 polis müdürünün de yakın mesafeden öğrencilere biber gazı sıkmaları dikkat çekti. Müdahalenin ardından 2 öğrenci polisler tarafından gözaltına alındı, diğer öğrenciler ise kaçtı. Gözaltına alınan iki öğrenci daha sonra serbest bırakıldı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ