Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Kastamonu'da oğlunu öldüren babaya 16 yıl hapis

    Kastamonu'da, otomobilini vermediği için kendisine tepki göstererek taşla saldırdığı iddia edilen oğlu 27 yaşındaki Turan Odacı'yı tabanca ile öldüren 50 yaşındaki Burhan Odacı'ya, cinayeti haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

    Geçen yıl 30 Ağustos'ta İsmailbey Mahallesi'nde Burhan Odacı'nın evinde meydana gelen olayda Turan Odacı, iddiaya göre babasından otomobili istedi. Turan Odacı, otomobili vermeyince babasına tepki gösterdi ve taşla saldırdı. Burhan Odacı, yanındaki tabancasını çıkarıp oğlunu 2 kurşunla öldürdü.

    Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'yakın akrabayı kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanan Burhan Odacı, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Son sözü sorulan Burhan Odacı, oğlunun sürekli alkol ve uyuşturucu alarak evde huzursuzluk çıkardığını ileri sürdü. Sanık, "O geceki kavgada ise silahı elimden alıp beni öldürür korkusu ile ateş ettim. Çok pişmanım" dedi.

    Burhan Odacı'nın eşi Şükriye Odacı ise eşinin tahliyesini isteyerek, "Ben çok hastayım. Eşim bana bakıyordu. Eşim çok sabırlı bir insandır ama oğlum çok şansını zorladı" dedi.

    Mahkeme heyeti, önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis verdiği sanığın cezasını, cinayeti haksız tahrik altında işlediği ve duruşmalardaki iyi hali nedeniyle 16 yıl 8 aya düşürdü.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ