Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Mardin Valiliği'nden operasyon açıklaması: 292 terörist etkisiz hale getirildi

    Mardin Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada; 14 Mart'ta başlatılan operasyonlarda bugüne kadar 292 teröristin etkisiz hale getirildiği; 48 güvenlik görevlisinin ise şehit olduğu kaydedildi. Açıklamada ayrıca 645 EYP'nin etkisiz hale getirildiği; 192 barikatın ise kaldırıldığı bildirildi.

    Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlimiz Nusaybin ilçesi merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve gizlenen bombalı tuzakları temizlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini yeniden tesis etmek maksadıyla 14 Mart 2016 günü başlatılan faaliyetler kapsamında 25 Nisan 2016 saat 09.00 itibariyle

    292 terörist etkisiz hale getirilmiş, 192 barikat kaldırılmış, 645 el yapımı patlayıcı (EYP) imha edilmiştir. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 48 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bununla birlikte; 1323 vatandaşımızın güvenli bölgelere tahliyesi sağlanmış, operasyon bölgesindeki ailelere 925 adet gıda paketi yardımı yapılmış, 1406 vatandaşımız nöbetçi eczaneden faydalanmış, 112'ye gelen bütün çağrılar karşılanmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensupları ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir."

    CİHAN

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ