Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Ümit Özdağ: Başbuğ değil, ülkücü ortak aklı temsil eden Başkan aramalıyız

    Ümit Özdağ, Konya'da bir otelde düzenlenen toplantıda, değişimin genel başkanlık konusundaki anlayışla başlaması gerektiğini söyledi.

    Güçlü genel başkan yardımcısı olursa, genel başkanın güçlü olacağını belirten Özdağ, genel seçimler sonrası kim başbakansa onun başarılı olduğunu dile getirdi.

    "Bir genel başkanımız olmalı ve genel başkan da partiyi iktidara taşımakla mükellef olmalı. Eğer partiyi iktidara taşıyamazsa başarısızdır ve istifa etmelidir" diyen Özdağ, şunları kaydetti:

    "Ben genel başkan olursam, Türkiye'nin en güçlü divanı MHP'de olacak. Çünkü ben tüm aday arkadaşları divanda görmek istiyorum. Onlarla aynı makamda çalışmak bana onur verir. MHP demokratik hukuk devletini tekrar tesis edebilir. 4. sanayi devrimini tekrar başlatabilir. Esnafın, fabrikatörün ve işçinin yüzünün güldüğü ama faiz lobisinin ağladığı bir Türkiye inşa edebiliriz. Bunun için MHP'nin kendisinin iktidara hazırlaması gerekiyor. Tüm organlarıyla iktidara hazırlanmak zorundayız."

    Özdağ, tüm organlarını iktidara hazırlayan bu partinin daha sonra Türk milletine bir iktidar projesiyle çıkması gerektiğini vurgulayarak, bu projenin MHP'nin iş ve aş ile 'Yurtta sulh cihanda sulh' anlamına geldiğini göstermesi gerektiğini bildirdi.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ