Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Mecidiyeköy'de polisten eylemcinin üzerinde "takviye" bekleyişi

    Polisler takviye ekip gelene kadar cadde ortasında eylemcilerin üzerinde dakikalarca beklediler.Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi'ne saat 11.30'da gelen 2 kişi pankart açarak slogan atmaya başladı.

    "Taksim 1 Mayıs alanıdır" şeklinde slogan atan 2 kişiye çevredeki 3 sivil polis memuru müdahale etti. Polisler pankartı almaya çalışırken, 2 kişi kaçmak istedi. Polislerle eylemciler arasında kısa süreli kovalamaca ve arbede yaşandı.

    Polisler 2 kişiyi yakalarak yere yatırdı. Yerde de direnen eylemcilerden birine polis ayağı ile bastı. Diğer iki polis memuru direnen ve slogan atmaya çalışan eylemcilerin üzerine çıktı.

    Eylemcileri gözaltına almak için polisler bu şekilde araç beklerken zor anlar yaşadı. Bir eylemci ve polis memuru yolun ortasında kalmış oldu. Trafik ışıklarının önünde gerçekleşen olay da trafik normal akışına da devam etti.

    Bu sırada ilginç görüntüler de ortaya çıktı. Yaklaşık 15 dakika eylemcilerin üzerinde bekleyen polislerden biri pankartın ipini kullanarak yerdeki eylemcinin ellerini bağladı. 20 dakika sonra takviye gelen polislerle birlikte eylemciler polis araçlarına bindirilerek gözaltına alındı.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ