Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Devlet Bahçeli: F serisi 1 dolarlarda ByLock şifresi var

    MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurmaylarıyla sohbetinde FETÖ'nün haberleşmede kullandığı ByLock sisteminde 1 dolarlardaki F serisi numaralarının giriş şifresi olduğunu anlattı, bilgilerini paylaştı.

    Milliyet'in haberine göre Bahçeli, kurmaylarıyla yaptığı sohbette, "ByLock sisteminde 215 bin kişi var deniyor, ama şu ana kadar 55 bini tespit edilmiş. ByLock kullanan kamu görevlileri görevlerinden atıldı. 160 bin kişinin kim olduğu merak konusu, iş çevresi, siyasetten isimler olabilir. Bunların açığa kavuşturulması gerekiyor. Tanıdık olmayanın sisteme girmesi imkansız. 1 dolarların F serisindeki seri numaraları ByLock sisteminin giriş şifresi olarak kullanılıyormuş" dedi.

    MHP'den ihraç edilen Meral Akşener ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Bahçeli, Meral Akşener’in 15 Temmuz öncesindeki konuşmalarında “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözünü kullandığını anımsatarak, “Bugüne kadar darbeler gördük. Bir darbenin rengi, amaç ve parolası vardır. Bunu da yayımlanan bildiride görmek mümkündür, bildiride belli edilir. Mesela 1960 darbesinin parolası, ‘Harbiye Aldanmaz’ idi. 15 Temmuz’daki bildiride ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ifadesi öne çıkıyor. Hanımefendinin neredeyse her toplantısında ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ifadesini kullanıyor olması sadece tesadüf olamaz” ifadelerini kullandı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ