Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Samsunlu bir gencin 70 bin lira harcayıp dini nikahla evlendiği kadın iddiaya göre düğünden 17 gün sonra altınlar ve tüm eşyalarla birlikte kayıplara karıştı.

Olay iddiaya göre şöyle gelişti. Ankara'da inşaat işinde çalışan 32 yaşındaki Fevzi Beyazoğlu, komşusu aracılığıyla Tokat'ın Erbaa ilçesinde oturan G.D.(25) ile tanıştı. Kadınla bir süre telefonla görüşen Fevzi Beyazoğlu, 25 Eylül'de kadının ailesi ile tanıştıktan sonra 30 Eylül'de düğün yaptı. Eski eşi ile boşanma davası için memleketi Samsun'a gelen Beyazoğlu, Ankara'dan gelen haberle büyük bir şok yaşadı. Eşine ulaşamayan Beyazoğlu, yeğenini evine gönderdi. Evine giden yeğeni de bomboş evle karşılaştı ve durumu dayısına bildirdi.

Dini nikahlı eşinin 1 hafta önce eşyalarla birlikte evi terk ettiğini söyleyen Beyazoğlu, onunla sadece 17 gün aynı evi paylaştığını ve eski eşinden boşanmak için Samsun'a geldiğinde aynı gece evi boşaltarak kayıplara karıştığını söyledi. 8 aydır ayrı yaşadığı eski eşi A. Beyazoğlu ile 19 Ekim'de boşanmak için 17 Ekim'de Samsun'un Çarşamba ilçesine geldiğini anlatan Fevzi Beyazoğlu, Ankara'daki evinin boşaltıldığını yeğeninden öğrendiğini ifade etti.

"BİZE ÇOK GÜZEL OYUN OYNADILAR"

Ağabeyi Remzi Beyazoğlu'nun dini nikahlı eşinin babasına 4 bin TL başlık parası verdiğini iddia eden Fevzi Beyazoğlu, "Bir komşumuz aracılığıyla G.D. ile tanıştık. Daha sonra kızın ailesi ile tanıştık. Tanıştığımızda diğer eşinden bir çocuğunun olduğunu söylediler. Ben de o şekilde kabul ettim. 1 hafta sonra düğün yaptık. Bütün eşyaları aldım. Bize çok güzel oyun oynadılar. 17 Ekim'de ilk eşimden boşanmak için mahkemeye katılmak üzere Ankara'dan Samsun'un Çarşamba ilçesine gelmek üzere yola çıktım.

Evden çıktıktan 2 saat sonra aradığımda telefonu kapalıydı. O gece birçok kez aradım. Sabah tekrar aradığımda telefonu açtı ve 'beni bir daha arama' diyerek telefonu kapattı. Ben de G.D'yi merak edip yeğenimi bizim eve gönderdim. Yeğenim bizim eve gittikten sonra beni aradığında evin boşaltıldığını söyledi. Düğünden dolayı çok borçlandım. Bu düğün bana 60-70 bin TL'ye mal oldu.

Ağabeyim de kızın babasıyla 4 bin TL başlık parasında anlaşmışlar. G.D. daha önceden de 4-5 kez evlilik yapmış. Ben bunları bilmiyordum. Tek bir evlilik yaptığını biliyordum. Bana kaçırıldığını 3 ay kaçırıldığı evde kaldığını ve daha sonra da annesinin evinde doğum yaptığını söyledi. Kadının bulunması için Ankara'nın Polatlı ilçesinde polis merkezine başvuruda bulundum. Polis evime gelip tutanak tuttu. Mağdurum" dedi.

"BU KIZIN BULUNMASINI İSTİYORUM"

Fevzi Beyazoğlu'nun ağabeyi Remzi Beyazoğlu, "Beni bir komşumuz çağırdı. Kardeşimin boşanmak üzere olduğunu ve bize bir gelin lazım olacağını söyledi. Ben de kardeşime bir çorba yapacak bir bayanın gerektiğini söyledim. Daha sonra bana kızın telefon numarasını verdi. Kardeşim de kızla biraz konuştu. Komşumuz beni 3-4 gün sonra tekrar çağırdığında kızın bulunduğu Tokat'ın Erbaa ilçesine gideceğimizi ve para ayarlamamı söylediler. Ben de ona 'bizim oğlanla kız birbirini tanısın' dediğimde bana Erbaa'ya gittiğimizde kızı getireceğimizi söyledi. Bize çok büyük oyun oynadılar. Bizi iyi dolandırdılar. Ben adalete sığınacağım. Kız benden para istedi ben de bu kız gelinimiz olacak diye ona 2 bin TL para gönderdim. Meğersem o parayı kaçmak için benden almış. Geçtiğimiz Perşembe günü ailesi ile görüştüm ama sonuç alamadım. Ailesine kızlarının kaybolduğuna dair polis merkezine dilekçe vermesini istedim. Devletimiz bize yardımcı olsun. Kardeşimin evini komple boşalttı ve gitti. Ben kardeşimin güzel bir yuva kurmasını istedim. Benden her şeyi istediler ve aldım. Kardeşimi evlendirmek için arsa bile sattım. Ben sırtımda çuval taşıyarak ekmek parası kazanıyorum. Bizi dolandırmaları bizi 10 yıl geri attı. Adaletin dolandırıcılara değil bize sahip çıkmasını istiyoruz. Biz battık. Bu kızın bulunmasını, altınlarımızın ve ev eşyalarının alınmasını istiyorum" diye konuştu.

"KIZIMI EVLENDİRDİK, DAHA SONRA EVİ TERK EDİP GİTMİŞ"

Erbaa'da çiftçilik yapan kızın babası Ali D. ise kızının nerede olduğunu bilmediğini belirterek, "Kızım daha önce 2 kez evlenip boşandı. Kızımı evlendirdik, daha sonra evi terk edip gitmiş. Kızımın ne telefonları açık ne de nerede olduğunu biliyorum. Kızımın kaybolması ile ilgili Erbaa'da polis merkezine gittim ama kızım 25 yaşında olduğu için başvuruda bulanamayacağımı söylediler. Ben de bugün Cumhuriyet Başsavcılığına gidip kayıp başvurusunda bulunacağım. Kızımın şu anda nerede olduğunu bilmiyoruz. Kızımın diğer evliliklerinden toplam 3 çocuğu var. Bugüne kadar savcılığa başvurmamamızın sebebi ise karşı taraf bana kendilerinin başvuru yaptığını ve benim yapmama gerek olmadığını söylediler" şeklinde konuştu.

Ali D., başlık parası almadığını ileri sürdü.

İlk evliliğinden bir çocuğu olan ve eşiyle boşanma aşamasında olan Fevzi Beyazoğlu'nun yeni bir mutlu yuva hayali de hüsranla sonuçlandı.

İHA