Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Başbakan Yıldırım'dan Aşık Veysel mesajı

    Başbakan Binali Yıldırım, "Aşık Veysel, Anadolu halk ozanları geleneğinin yakın tarihimizdeki en önemli temsilcilerinden biriydi. O aynı zamanda Anadolu'da birlik ve beraberliğin tesisi için gayret gösteren bir kanaat önderiydi." değerlendirmesinde bulundu.

    Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Yıldırım, Aşık Veysel'in doğumun 122'nci yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

    Aşık Veysel'in, Anadolu halk ozanları geleneğinin yakın tarihteki en önemli temsilcilerinden biri olduğunu vurgulayan Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

    "Şiirlerinde, sevgiyi, saygıyı, iyiliği, dürüstlüğü, affediciliği ve çalışkanlığı öğütleyerek geniş kitleleri etkilemiş ve kendisine hayran kılmıştı. O aynı zamanda Anadolu'da birlik ve beraberliğin tesisi için gayret gösteren bir kanaat önderiydi. Milletimizin sahip olduğu bütün güzelliklerini şiirlerinde dile getirerek, gönüllerde taht kuran değerli ozanımız Aşık Veysel'in doğumunun 122. yıl dönümünde kendisini bir kez daha rahmetle yad ediyoruz."

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ